Liroy i Pawłowicz – gorąca para minionego tygodnia

Raper oraz posłanka Prawa i Sprawiedliwości wyszli z cienia. I choć obie osoby znane są z kontrowersyjnych zachowań, to ich medialność w ostatnim czasie była bardzo niska.

pawlowicz i liroy
Krystyna Pawłowicz i Liroy. GA

 

Teraz nadrabiają zaległości. Na ich temat w ciągu zaledwie 7 dni opublikowano łącznie aż 7236 wzmianek w social media – wynika z raportu „PRESS-SERVICE Monitoring Mediów”.

Paweł Kukiz potrafi zadbać o medialny szum. Polityk na „jedynkę” na swojej liście wyborczej w Kielcach wybrał Piotra Marca, znanego jako raper Liroy. Informacja ta została głośno skomentowana w social media. 27 sierpnia, czyli w momencie podania kandydatury muzyka, na temat Liroya ukazało się 841 twittów oraz 768 wpisów i komentarzy na Facebooku. Natomiast w trakcie całego zeszłego tygodnia w nawiązaniu do Liroya ukazały się 3783 informacje w analizowanych mediach społecznościowych.

liroy i pawlwicz para tygodnia

Wykres 1. Liczba wzmianek na temat Liroya i Krystyny Pawłowicz na Facebooku i Twitterze w dniach 24-30.08.2015 r.

W ubiegłym tygodniu internauci chętnie omawiali także potyczki językowe prof. Krystyny Pawłowicz, która na Facebooku dodała wpis z błędem – chodziło o wyraz „wziąść”, a następnie przekonywała fanów, że taka forma jest poprawna. Nie pomogły nawet przesłane linki do poradni językowych. Stosowanie poprawnej formy interpretowała jako chęć używania niechlujnych i często prymitywnych, psujących język skrótów. Poza tym, jej zdaniem, to cecha ”lewactwa”.