Loft jakiego nie znacie

Mówimy „loft” – myślimy „szarość” – to zazwyczaj pierwsze skojarzenie ze stylem industrialnym. Czy możliwe jest przełamanie tej konwencji? Czy loft może być ciepły? Jak najbardziej! Zgodnie z najnowszymi trendami kolor mocca to nowa szarość.

Attic_aranżacja
Loft jakiego nie znacie

Wnętrza w stylu industrialnym podobają się wielu osobom, jednak ostatecznie nie każda z nich decyduje się na zaaranżowanie w ten sposób własnego mieszkania. Jest to zazwyczaj spowodowane obawą przed uzyskaniem w pomieszczeniu zimnego i „mało domowego” klimatu. Dzięki płytkom Attic z kolekcji Ceramstic Design stworzyć można przytulne wnętrze w modnym, loftowym stylu. Rysunek przetartego betonu w ciepłym odcieniu mocca pozwala na uzyskanie wyjątkowego, nieco przewrotnego efektu „udomowionego” loftu.

To nie koniec aranżacyjnych możliwości. Dzięki dedykowanym do kolekcji dekorom stworzyć można dwie różne interpretacje loftu. Ozdobne płytki Attic Newspaper to styl wielkomiejski. Kolaże poskładane z fragmentów przetartych fotografii ludzi, budynków i ulic stworzą nowoczesną, dynamiczną aranżację. Dekoracje Attic Poem to z kolei romantyczna twarz loftu. Kwiatowe motywy w industrialnym
wnętrzu? Czemu nie! Przełamanie stereotypu to świetny pomysł na niebanalną aranżację. Kolekcję uzupełniają dekoracyjne listwy szklane: Attic Mocca oraz, ozdobiona jakby niedbałymi pociągnięciami pędzla, listwa Attic Paint.

Wielbicielom dużych formatów z pewnością przypadnie do gustu gres szkliwiony Exeter Ceramstic Design w imponującym rozmiarze 120 na 60 cm. Płytki naśladują bloki skalne w dwóch kolorach – jasnym, nawiązującym do piaskowca oraz ciemnym, inspirowanym łupkiem. Surowa faktura kamienia w połączeniu z ciepłymi odcieniami brązu idealnie pasują do „loftu w wersji mocca”. Prostokątne płytki układać można zarówno na podłodze, jak i na ścianie – w pionie lub poziomie. Jest to świetny sposób na optycznie podwyższenie niskich pomieszczeń lub powiększenie wąskich przestrzeni.