„LOVE” – głębsze przesłanie z Wroclove w tle

Nadia Szagdaj, znana z serii retro kryminałów „Kroniki Klary Schulz” napisała nową książkę. „LOVE” to trzymający w napięciu thriller psychologiczny, którego akcja rozgrywa się we współczesnym Wrocławiu.

nagia szagdaj

Wątki kryminalne i erotyczne równoważą się tu z warstwą obyczajową, a spoza intrygującej fabuły przeziera głębsze przesłanie. Młoda dziennikarka i autorka widmo, Ina Fischer wraca do swego mieszkania we Wrocławiu
z krótkich londyńskich wakacji. Po bolesnym zderzeniu z rzeczywistością topi smutki w
alkoholu. Następnego dnia budzi się z dziwnym przeczuciem, które w wyniku splotu
zdarzeń kieruje ją na stronę policyjnej bazy osób zaginionych.

Tak właśnie Ina dowiaduje się, że kilka dni wcześniej bez śladu zniknęła jej dawna szkolna koleżanka. Choć nigdy się szczególnie nie lubiły, Ina postanawia zająć się sprawą zaginionej kobiety, licząc, że w końcu uda się jej napisać duży artykuł pod swoim nazwiskiem i uwolnić od ciężaru pracy na cudze konto. Nie podejrzewa jednak, że to, czego się dowie, zarówno o byłych kolegach z liceum, jak i o samej sobie, poprowadzi ją o wiele dalej, niż z początku zakładała, a śledztwo, którego się podejmie, okaże się początkiem drogi wiodącej w mrok.

„Nadia Szagdaj zaskakuje. Z eleganckiego, choć mrocznego Breslau (cykl kryminałów retro o Klarze Schulz) przenosimy się do współczesnego Wrocławia. Strach się bać.
LOVE wciąga ekstremalnie”. Grzegorz Chojnowski, szef Radia Wrocław Kultura

„Ostrożnie z marzeniami o zawodzie dziennikarza śledczego, bo co, jeśli ich spełnienie
czai się za rogiem? W miejscu, w którym czujesz się bezpiecznie i wśród ludzi, którym
ufasz… Czy LOVE nas uratuje?”Monika Jaworska, Radio RAM

Nadia Szagdaj  – pisarka, muzyk, fotograf i filmowiec, urodzona we Wrocławiu w 1984 r.,
blisko związana ze swoim miastem rodzinnym. Wykształcona wiolonczelistka i śpiewaczka
operowa. Jako prozaiczka debiutowała w roku 2009, w 2013 zaś zainicjowała serię kryminałów, których główną bohaterką jest początkująca detektyw Klara Schulz a miejscem akcji Breslau.

Pierwszy tom trylogii, Sprawa Pechowca, został nominowany w 2014 r. do nagrody „Gazety Wyborczej” WARTO, a drugi, Zniknięcie Sary, w 2015 zakwalifikowano do Nagrody Literackiej Europy Środkowej „Angelus”. W marcu pierwszy tom z serii Kronik ma się ukazać w Niemczech. Niemieckie stację są też zainteresowane serialem npdst. książek o przygodach detektyw Klary. W 2015 r., we współpracy z Radiem RAM, autorka zrealizowała serial dokumentalny o Wrocławiu. Niestrudzenie wymyśla nowe fabuły i planuje wydanie kolejnych powieści.

Data publikacji: 17 lutego 2016
Cena: 34,90
ISBN: 978-83-64481-90-1
Format: 140 x 205 mm
Liczba stron: 296
Oprawa:  broszurowa ze skrzydełkami