Makijaż-ogólne zasady

Ogólne zasady, których należy przestrzegać, by makijaż zdobił, a nie tylko był modny.Jeśli makijaż ma zdobić, oprócz najnowszych tendencji, należy znać i pamiętać o ogólnych zasadach dotyczących makijażu. W każdym rodzaju makijażu ważny jest koloryt skóry. Gładka, rozświetlona cera w naturalnym odcieniu jest podstawą każdego makijażu. Tej wiosny cera ma być jasna, naturalna i rozświetlona, a latem opalenizna ma być delikatnie podkreślona bronzerem.

Zadbane, wyregulowane brwi to podstawa dobrego wyglądu. Stanowią one naturalną ramę dla oczu. Zbyt cienkie, za mocno wyskubane brwi dodają lat, a zbyt grube i ciemne czynią twarz groźną i także postarzają.
W tym sezonie brwi są zarysowane dosyć delikatnie i mają naturalny kolor.

Przy wyborze cieni do powiek – oprócz aktualnych tendencji w makijażu – bierz pod uwagę kolor swoich oczu i odcień karnacji. Nie musisz już koloru makijażu oczu dopasowywać do barwy ubrania. Makijaż możesz potraktować jako jeden z „akcesoriów” uzupełniających strój, a zgodnie z obecną tendencją torebka, pantofle i inne dodatki nie muszą być tego samego koloru.

Rolą różu jest dodanie twarzy blasku i lekkiego ożywienia cery, a nie modelowanie jej kształtu. Optymalnym wyborem jest taki róż, który wygląda naturalnie i delikatnie. Do jasnej cery najlepszy jest róż w odcieniach pastelowego beżowego różu, do cery jakby muśniętej promieniami słońca – róż brzoskwiniowy, a do najciemniejszej karnacji pasuje róż w odcieniach bardziej intensywnych.

Przy doborze koloru pomadki lub błyszczyka zwracaj uwagę na kształt i wielkość swoich ust, a także koloryt cery. Pamiętaj, że ciemne szminki optycznie zmniejszają usta i dodają twarzy lat, a jasne kolory sprawiają, że usta wydają się pełniejsze, a twarz ożywia się i nabiera zdrowego wyglądu.

Czyli decyduj się na taki makijaż, który podkreśli twoje naturalne piękno i zamaskuje ewentualne defekty urody.Iza Ryłko
Obcasy.pl