Makijaż ust. Jak prawidłowo malować usta szminką?

Estetycznie pomalowane usta są dopełnieniem efektownego makijażu. Bez względu na to, czy mają być jego głównym akcentem, czy też uzupełnieniem, warto, aby wyglądały perfekcyjnie.

Makijaż ust. Jak prawidłowo malować usta szminką?

Jak więc prawidłowo malować usta szminką i konturówką, by wyglądały one pięknie?
Przeczytaj nasze porady.
1. Przygotowanie do makijażu
2. Profesjonalny makijaż ust
3. Jak malować usta ciemną szminką?
4. Błędy i sztuczki w makijażu ust

Przygotowanie do makijażu

Aby po umalowaniu nasze usta wyglądały zmysłowo, najpierw należy je odpowiednio przygotować. W tym celu warto wykonać masaż ust. Najlepiej użyć do tego zwilżonej szczoteczki do zębów z miękkim włosiem. Złuszczy ona naskórek i usunie nieestetyczne skórki. Dobrze wykonany masaż wpłynie również na ukrwienie warg, a tym samym na poprawę koloru czerwieni wargowej. Należy przy tym pamiętać, aby wargi masować szczoteczką delikatnie przez maksymalnie kilka minut, nie naciskając przy tym zbyt mocno. Następnie warto wykonać delikatny peeling. Specjalne kosmetyki do ust można kupić w sklepach, jednakże możliwe jest także wykonanie peelingu domowego. W tym celu wystarczy zmieszać ze sobą cukier i oliwę, a następnie nałożyć na wargi.
Odpowiednia szminka czy konturówka do ust https://allegro.pl/kategoria/usta-konturowki-45674 w pięknym kolorze to nie wszystko. Warto pamiętać o paru akcesoriach, które również warto posiadać w swej kosmetyczce, aby wykonywany make-up był zawsze idealny. Przede wszystkim więc warto zainwestować w dobrej jakości pędzelek. Jest on szczególnie przydatny w przypadku pomadek w ciemnym kolorze. Dobrze jest też, przed nałożeniem pomadki, zastosować specjalną bazę. Dzięki niej trwałość szminki będzie większa.

Profesjonalny makijaż ust

Po wykonaniu peelingu i masażu, można rozpocząć nakładanie kredki. Konturówka powinna być w kolorze zbliżonym do szminki. Konturowanie najlepiej rozpocząć od wewnętrznego wgłębienia na środku górnej wargi (tzw. łuk kupidyna), a następnie prowadzić linie na zewnątrz. Analogicznie należy postąpić z wargą dolną.
Jak wspomniano wyżej, kredka powinna posiadać barwę jak najbardziej zbliżoną do pomadki. Obrys nie powinien być również widoczny, ale zlać się i tworzyć harmonijną całość ze szminką. Aby uzyskać taki efekt, konturówkę można delikatnie rozetrzeć przy pomocy pędzelka nawilżonego balsamem do ust.
Kolejnym etapem jest nałożenie pomadki. Warto w tym celu wykorzystać pędzelek. Nakłada się ją od kącików zewnętrznych do środka warg.

Jak malować usta ciemną szminką?

Stosując szminkę w ciemnym kolorze https://allegro.pl/listing?string=szminki, należy zwrócić szczególną uwagę na precyzję jej nakładania. Ważne jest też, aby usta były idealnie gładkie. Wszelkie wystające i suche skórki są bowiem szczególnie widoczne na wargach pomalowanych szminką w intensywnym, ciemnym kolorze. Nie zawsze jednorazowy peeling skutecznie poradzi sobie z takimi problemami, dlatego warto pamiętać, aby o usta dbać codziennie – stosować odpowiednie olejki, balsamy i pomadki pielęgnujące.

Błędy i sztuczki w makijażu ust

Estetyczny makijaż ust wymaga wprawy, a także pewnej dozy wiedzy, która pomoże ustrzec się paru błędów. Przede wszystkim więc warto wybierać szminki i konturówki nawilżające. Niektóre pomadki mogą mocno wysuszać usta, co podkreśla z kolei zmarszczki wokół ust, a także suche skórki na wargach. Wiele kobiet o wąskich ustach stosuje błyszczyki, wierząc, że tym sposobem osiągnie efekt większych ust. Niestety, rezultat zazwyczaj nie jest dobry. Aby optycznie je powiększyć, warto nałożyć na środek warg odrobinę rozświetlacza. Dzięki temu będą się one wydawały pełniejsze i bardziej miękkie.

Artykuł paartnerski

Wpis znaleziono dzięki:

- Makijaż letni

- Jak malować usta

- Makijaż ust