Malowanie po numerach, czyli pomysł na oryginalną dekorację wnętrza

Marzy Ci się drobna metamorfoza salonu, sypialni lub domowego gabinetu, ale nie masz w planach generalnego remontu połączonego z wymianą mebli? Wcale nie musisz ponosić ogromnych wydatków, aby odświeżyć wnętrze i nadać mu nowego charakteru.

Malowanie po numerach, czyli pomysł na oryginalną dekorację wnętrza
Malowanie po numerach, czyli pomysł na oryginalną dekorację wnętrza

Postaw na odpowiednio dobrane dekoracje! Oryginalny obraz pięknie będzie prezentował się na ścianie i stanie się doskonałym dopełnieniem aranżacji. Teraz możesz go namalować…. samodzielnie. Nie masz talentu plastycznego? Nic nie szkodzi! Wykorzystaj malarstwo po numerach i stwórz swoje własne dzieło sztuki.

Czym jest malowanie po numerach?

W Polsce jest to jeszcze nowość, która jednak szybko zdobywa zainteresowanie miłośników DIY. Lubisz niepowtarzalne ozdoby, które nadają domowym wnętrzom nietuzinkowego wyglądu? Malowanie po numerach pozwoli Ci zyskać obraz, którego na pewno nie będzie miała Twoja rodzina czy znajomi. Jest to technika określana także terminem malarstwa cyfrowego lub rysowania po numerach. Za pomocą nowoczesnych technologii cyfrowych, na płótno przenosi się kontury z wybranego zdjęcia. Grafika dzielona jest na strefy, a każda z nich jest ponumerowana.

Malowanie po numerach, czyli pomysł na oryginalną dekorację wnętrza
Malowanie po numerach, czyli pomysł na oryginalną dekorację wnętrza

Do takiego zestawu firmy dołączają komplet farb. Każda farba jest jednak dobrana już w taki sposób, aby na płótnie stworzyć obraz przypominający wybraną grafikę. Odcienie są ponumerowane tymi samymi cyferkami, co konkretne strefy. Teraz wystarczy nanieść farby na poszczególne części, aby zyskać piękny obraz zachwycający realizmem oddania rzeczywistości. Wcale więc nie musisz posiadać wybitnego talentu artystycznego, aby samodzielnie namalować piękny obraz, który będzie zdobił ściany Twojego domu.

Malarstwo po numerach – jaką grafikę wybrać?

Nie masz pomysłu, co chcesz namalować? Nic nie szkodzi. W ofertach firm, oferujących zestawy do malowania po numerach, dostępne są gotowe bazy grafik. Do wyboru masz motywy roślinne, zwierzęta, piękne krajobrazy, słynne zabytki i budowle, reprodukcje znanych dzieł sztuki, postacie, obrazy zaczerpnięte ze świata kultury i nie tylko. Możesz wybierać gotowe wzory dobrane do salonu, sypialni, jadalni, kuchni, domowego gabinetu czy biura. Wystarczy, że przejrzysz grafiki i dopasujesz zdjęcie, które dobrze wpisze się w wystrój wnętrza, w którym chcesz powiesić gotowy obraz.

Malowanie po numerach, czyli pomysł na oryginalną dekorację wnętrza

Wolisz coś bardziej oryginalnego? Możesz zamówić wydrukowanie na płótnie motywu z dołączonego zdjęcia. Fotka z wakacji, rodzinny portret, artystyczne zdjęcie z sesji ślubne lub narzeczeńskiej, a może zdjęcie domowego pupila? Wybór należy tylko do Ciebie. Dostarczona grafika zostanie przeniesiona na płótno, a Ty zyskasz gotowy wzór z ponumerowanymi strefami i konturami, które musisz jedynie wypełnić dostarczonymi farbami.

Jak wykorzystać własny obraz w aranżacji wnętrz?

Technika malowania po numerach pozwoli Ci stworzyć piękny obraz z wybranej grafiki. Profesjonaliści dobiorą odcienie farb, aby gotowe dzieło prezentowało się niczym obraz stworzony przez utalentowanego artystę. Najlepiej, gdy zamówisz zestaw z płótnem naciągniętym już na blejtram. Dzięki temu dekoracja będzie gotowa do powieszenia na ścianie.

Pamiętaj, aby dobrać zdjęcie, które dobrze wpisze się w wystrój pomieszczenia, które właśnie urządzasz. Malowanie po numerach to dobry sposób, aby wprowadzić do domowego salonu czy sypialni wyjątkowy element DIY. Obraz możesz wyeksponować np. na ścianie nad łóżkiem czy zestawem mebli wypoczynkowych w salonie. Świetnie sprawdzi się także jako dekoracja domowego gabinetu utrzymanego w minimalistycznym stylu bądź pokoju młodzieżowego.

Artykuł partnera