Mam ciśnienie na czystość wokół domu!

Jest już czerwiec, drzewa wokół pokryły się świeżą zielenią, a z pąków wychylają się kwiaty. Wydaje się jakby cały świat nabrał nowych barw.

mycie tarasu

Tym bardziej dziwi widok naszego domu, który w tak pięknym otoczeniu przyrody wcale nie sprawia wrażenia świeżości ani czystości, mimo że właśnie zrosił go majowy deszczyk, a słońce zdążyło osuszyć.

Wprost przeciwnie; ściany wyglądają na poszarzałe, na tarasie widać ślady licznych spacerów, a meble ogrodowe pokryły się dziwnym zielonkawym nalotem. Czas coś tym zrobić! Zdaje się, że myjki ciśnieniowe to właśnie to, czego nam potrzeba, by przywrócić czystość wokół domu.

Myjki ciśnieniowe na każdą powierzchnię

Utrzymanie czystości wokół domu różni się od dbania o porządek w jego wnętrzu. Przede wszystkim do opanowania mamy o wiele większe powierzchnie, które dodatkowo różnią się strukturą i właściwościami od tych stosowanych w środku budynków. Do wymycia tarasu lub ściany domu nie wystarczy gąbka lub szczotka z detergentem, jakich użylibyśmy w łazience lub kuchni. Tu potrzebne są o wiele bardziej wydajne urządzenia, które zadziałają na zanieczyszczone powierzchnie z większą siłą i usuną nawet uporczywe zabrudzenia. Do tego typu urządzeń należą myjki ciśnieniowe, których spory wybór jest obecnie w sprzedaży.

Jeśli trudno zdecydować się nam na konkretny model Karcher, powinniśmy zastanowić się, do czyszczenia jakich powierzchni jest on nam najbardziej potrzebny.

  •  K2 – modele z takim oznaczeniem posiadają najniższą wydajność około 20 m2/h przy maksymalnym ciśnieniu około 110 bar i tłoczeniu wody w ilości 360 l/h. Nadają się do czyszczenia na przykład rowerów, narzędzi ogrodniczych oraz mebli ogrodowych.
  •  K3 – modele z wydajnością zwiększona do 25 m2/h, ciśnieniem do 120 bar, a tłoczeniem wody do 380 l/h. Mogą oprócz powyższych być używane do czyszczenia ogrodzeń, ścieżek w ogrodzie oraz motocykli i skuterów.
  •  K4 – modele z takim oznaczeniem posiadają wydajność około 30 m2/h przy maksymalnym ciśnieniu 130 bar oraz tłoczeniu wody 420 l/h. Mogą dodatkowo być używane do czyszczenia karoserii samochodów.
  •  K5 – tych modeli o wydajności około 40 m2/h, ciśnieniu maksymalnym 145 bar i tłoczeniu 500 l/h użyć można z powodzeniem również do mycia schodów, samochodów terenowych oraz murków z kamienia.
  •  K7 – to modele o największej wydajności wynoszącej nawet 60 m3/h, ciśnieniu maksymalnym 180 bar i tłoczeniu wody do 600 l/h. Nadają się do czyszczenia każdej powierzchni, nie wyłączając basenów, patio i fasad domów.

By czyściło się jeszcze lepiej

Urządzenia wysokociśnieniowe marki Karcher, mają szereg udogodnień, które sprawiają, że używanie ich jest naprawdę łatwe. Ergonomiczne uchwyty, pistolet z regulacją ciśnienia wody oraz lanca do wytwarzania trzech rodzajów strumienia wody sprawiają, pomagają użytkownikom dostosować parametry urządzenia do wymogów czyszczonej powierzchni oraz typu zabrudzenia. Aby efekty sprzątania były jeszcze lepsze, warto zaopatrzyć się w dodatkowe akcesoria do myjek ciśnieniowych oraz zalecane przez producenta środki czyszczące. Dysze spryskujące, dysze rotacyjne, pistolety spryskujące, wieże ciśnieniowe oraz filtry wody dostarczane są w ramach standardowego wyposażenia wraz z urządzeniem wysokociśnieniowym, natomiast jako akcesoria dodatkowe nabyć można następujące produkty:

  •  Zestaw do czyszczenia domu, w skład którego wchodzą przystawki do mycia powierzchni płaskich oraz dobrany środek czyszczący.
  •  Zestaw do czyszczenia samochodu składa się ze szczotki do mycia, lancy pianowej oraz szamponu samochodowego.
  •  Lanca do czyszczenia podwozi.
  •  Zestaw do piaskowania na mokro.
  •  Chemia Karcher – środki czyszczące dostosowane do każdego rodzaju myjki ciśnieniowej, które odnaleźć można dzięki wygodnej wyszukiwarce.

Dlaczego warto zainwestować w myjki ciśnieniowe?

Kupno myjki ciśnieniowej wiąże się z wydatkiem, który może w mniejszym lub większym stopniu obciążyć budżet domowy. Jednak inwestycja w urządzenie tego typu zwróci się z nawiązką, odkąd nie będziemy już musieli zamawiać czyszczenia w firmach zewnętrznych, ani wydawać pieniędzy na kolejne środki chemiczne i inne przybory do czyszczenia, które w dodatku nigdy nie dadzą takiego samego efektu czystości.
Warto przy tym postawić na kupno myjek ciśnieniowych dobrej marki, takiej jak Karcher, gdyż dzięki opatentowanej technologii dysz gwarantują one skuteczne czyszczenie przy jednoczesnym mniejszym zużyciu wody i energii elektrycznej oraz w optymalnym czasie. Jak dokładnie działają myjki ciśnieniowe Karcher dowiedzieć się można tutaj: https://www.kaercher.com/pl/home-garden/urzadzenia-wysokocisnieniowe.html