Wpływ energetyczny planet na poszczególne dni tygodnia

Każdy dzień tygodnia wyróżnia się pewną specyfiką energetyczną, powiązaną z planetą, która nim rządzi. Co warto wiedzieć o tym zjawisku?

wpływ energetyczny planet
Energetyczny wpływ planet na poszczególne dni tygodnia. Foto Canva

Dni tygodnia kojarzą nam się zazwyczaj dobrze lub źle w zależności od tego, czy akurat jesteśmy w nie w szkole lub w pracy. Dlatego poniedziałek, otwierający roboczy tydzień, nie jest niczyim ulubieńcem. Tymczasem piątek i dni weekendu przywołują dużo cieplejsze uczucia. Jednak o specyfice dni tygodnia decyduje coś jeszcze innego, a mianowicie energetyczny wpływ planet.

Energetyczny wpływ planet na dni tygodnia

W kalendarium planetarnym tydzień rozpoczyna nie poniedziałek, ale niedziela. I od tego dnia przypisuje się oddziaływanie planet na nasze samopoczucie i codzienne działania. Dzień, w którym najsilniej oddziałują wibracje słońca, to niedziela. Poniedziałek to dzień księżyca, wtorkiem rządzi Mars, bóg wojny. Środa to dzień Merkurego. W czwartek wibruje nam Jowisz, a w piątek rządzi bogini miłości, czyli Wenus. Sobota to natomiast dzień Saturna.

Zobacz także: Walentina Tierieszkowa – pierwsza kobieta w kosmosie

Niedziela – dzień Słońca

Jest to dzień, który powinniśmy poświęcić na nasze zdrowie. Warto w tym dniu korzystać z promieni słonecznych, aby naładować organizm pozytywną energią słoneczną. Jeśli dzień jest pochmurny, to dobrze wykonać coś, co sprawi radość. Dzień Słońca to radość z życia i zdrowia, cieszenie się każdą chwilą i każda małą rzeczą.

Poniedziałek – dzień Księżyca

Jest to dzień wzrostu, w którym warto rozpocząć wszelkie działania i przedsięwzięcia. Możesz oczami wyobraźni narysować, jak wszystko, czego pragniesz i do czego dążysz, rozrasta się do ogromnych rozmiarów, jak to wszystko tworzysz i budujesz. Dlaczego? Ponieważ wyobrażenia wpływają na Twoje zachowanie wobec tego, co codziennie Cię spotyka.

wpływ energetyczny planet
Energetyczny wpływ planet na poszczególne dni tygodnia. Foto Canva

Wtorek – dzień Marsa

We wtorek powinnaś wykorzystać energię poniedziałkową związaną ze wzrostem i wprowadzić swoje plany i zamiary w czyn. Realizacja nie przyjdzie od razu, ale ważne, by zasiać ziarno. Pamiętaj o zachowaniu dyskrecji, gdyż wtorek jest dniem działania nie tylko dla Ciebie, ale też dla wszystkich innych.
Siła Marsa niesie ogromną masę energii i sprawia, że jesteśmy w stanie przenosić góry – zarówno mentalnie, jak i fizycznie. Zatem jeśli planowałaś uprawiać sport, to najlepiej zacząć we wtorek. Dzień Marsa to siła woli i twórczego działania, więc wykorzystaj ją jak najlepiej.

Środa – dzień Merkurego

Ten dzień da Ci niesamowitą siłę twórczego myślenia. Środa pozwala korzystać z mocy Twojego umysłu i rozumu. To wtedy najłatwiej jest sobie uświadomić, co jest tak naprawdę najważniejsze. Korzystne będzie spędzić choć chwilę na wizualizacji rzeczy dobrych, szczególnie związanych z pracą, finansami i handlem.

Czwartek – dzień Jowisza

W ten dzień uda Ci się dostrzec sprawy głębokie, nie tylko ich powierzchnię. Jest to doskonały czas na działania związane ze wszystkimi egzaminami i testami, bo będziesz zwracała uwagę na szczegóły i dostrzeżesz ukryte dno, a także rzeczy drobne, ale ważne. W czwartek mogą otworzyć się przed Tobą wszelkie możliwości, bądź więc wnikliwa i skrupulatna.

Piątek – dzień Wenus

To dzień, w którym powinnaś uaktywnić moc swojego serca. Dzień miłości, randek, spędzania czasu z najbliższymi, miłosnych uniesień, podarowania bliźniemu serca i dobroci. W ten dzień spotkać Cię może coś niesamowitego, dlatego podświadomie wybieramy ten dzień na wielkie wyjścia, wspólne spacery i kolacje we dwoje. Bądź otwarta na miłość, na nowe znajomości, na zakańczanie konfliktów w związkach. Jeśli jesteś samotna i nie masz partnera – spędź czas z przyjaciółmi.

Sobota – dzień Saturna

Siła Saturna niesie ze sobą moc wytrwałości. Nie poddawaj się, nawet jeśli czujesz przemęczenie po mijającym tygodniu. Nie wątp, bądź wytrwała w swoich postanowieniach i nie odpuszczaj. Jeżeli Twoje sprawy wymagają zamknięcia – zamknij je właśnie dzisiaj. W sobotę mogą nachodzić Cię negatywne myśli, ale nie pozwól, by wtargnęły na stałe do Twojej głowy.