Jaki jest wpływ energetyczny planet na poszczególne dni tygodnia

Każdy dzień tygodnia wyróżnia się pewną specyfiką energetyczną, powiązaną z planetą, która rządzi danym dniem.

Jaki jest wpływ energetyczny planet na poszczególne dni tygodnia

W „kalendarium planetarnym” tydzień rozpoczyna nie poniedziałek, ale niedziela. I od tego dnia przypisuje się oddziaływanie planet na nasze samopoczucie i codzienne działania.

Dzień w którym najsilniej oddziałują wibracje słońca to niedziela. Poniedziałek to dzień księżyca, wtorkiem rządzi Mars – Bóg Wojny. Środa to dzień Merkurego. W czwartek wibruje nam Jowisz, a w piątek rządzi Bogini Miłości, czyli Wenus…Sobota natomiast to natomiast Dzień Saturna.

Siła Słońca to siła Boga i zdrowia
Siła Księżyca to siła przyrody i wszelkiego wzrostu
Siła Marsa to siła twórcza i siła woli
Siła Merkurego to siła rozumu
Siła Jowisza to siła ducha
Siła Wenus to siła miłości
Siła Saturna to siła wytrwałości

Warto przyporządkować nasze plany i działania do sił i mocy danych planet, ponieważ ich energia silnie oddziałuje na możność lub niemożność wykonania pewnych działań.
W uproszczonym języku oznacza to nie mniej, nie więcej, że warto poznać te proste prawidła, by uprościć sobie codzienne życie.
Z pewnością randka nie będzie tak udana w dniu kiedy rządzi Merkury niż w dniu Wenus…
To samo tyczy się pracy zawodowej i prowadzenia biznesu – Lepiej porozmawiać o awansie, czy nowych projektach zawodowych w dniu wzrostu , czyli w dniu Księżyca, niż w dniu miłości, czyli w dniu Wenus…
W Indiach od wieków hindusi kierują się tą filozofią, i wykonują pewne działania w określone dni tygodnia.
My mamy polską mentalność, ale jak przyjrzysz się dokładnie tym prostym zasadom i wprowadzisz je w życie – spostrzeżesz bardzo szybko, że sprawdza się to w naszej codzienności.

Niedziela – Dzień Słońca

Jest to dzień, który powinniśmy poświęcić na nasze zdrowie. Warto w tym dniu korzystać z promieni słonecznych aby naładować organizm pozytywną energią słoneczną. Jeśli dzień jest pochmurny – warto byś w tym dniu wykonała coś, co sprawia ci radość. Dzień słońca bowiem, to radość z życia i zdrowia, cieszenie się każda chwilą, każda małą rzeczą. Dziękowanie stwórcy za życie, za ciało i za duszę. Możesz tez pomóc komuś, kto jest w chorobie, ponieważ jest to dzień dzielenia się swoją mocą z radością i miłością

Poniedziałek – Dzień Księżyca

Jest to dzień wzrostu, dzień w którym warto rozpocząć wszelkie działania i przedsięwzięcia. W tym dniu stań przed lustrem i wyraź na głos swoją wdzięczność, że dostajesz od kosmosu energię twórczego wzrostu i rozwoju każdej, nawet najtrudniejszej sytuacji. Możesz oczami wyobraźni narysować, jak wszystko czego pragniesz i do czego dążysz – rozrasta się do ogromnych rozmiarów, jak to wszystko tworzysz i budujesz. Dlaczego ? Ponieważ wyobrażenia realnie wpływają na Twoją rzeczywistość, na to czego codziennie doświadczasz, wpływają na Twoje zachowanie wobec tego co codziennie Cię spotyka, wobec Twojego przeznaczenia.

Wtorek – Dzień Marsa

We wtorek powinnaś wykorzystać energię poniedziałkową związana ze wzrostem i wprowadzić swoje plany i zamiary w czyn. Realizacja nie przyjdzie od razu, ale ważne by zasiać ziarno. Pamiętaj o zachowaniu dyskrecji, gdyż wtorek jest dniem działania nie tylko dla Ciebie, ale też dla wszystkich innych.
Siła Marsa niesie ogromną masę energii i sprawia, że jesteśmy w stanie przenosić góry – zarówno mentalnie, jak i fizycznie. Zatem jeśli planowałaś uprawiać sport – zacznij już dziś. Jeśli energię poniedziałku wykorzystałaś na plany zawodowe – we wtorek zacznij je realizować. Dzień Marsa to siła woli , siła twórczego działania, więc wykorzystaj ją jak najlepiej.

Środa – Dzień Merkurego

– Ten dzień daje Ci niesamowita siłę twórczego myślenia i pozwala korzystać z mocy Twojego umysłu, rozumu. Uświadom dzisiaj sobie co jest tak naprawdę dla Ciebie najważniejsze, co jest dla Ciebie DOBRE. Spędź choć chwilę na wizualizacji rzeczy dobrych, szczególnie związanych z pracą, finansami i handlem.Starożytni Grecy określali mianem Hermesa (Merkurego) posła, gońca wszystkich bogów, który był niesłychanie szybki i zwinny dzięki skrzydełkom przyczepionym do nóg. Wyobraź więc sobie jak nabiera pędu Twoja kariera zawodowa i jak rosną pieniądze na Twoim koncie… Jest to dobry dzień na sprawy związane właśnie z biznesem i pracą, jednak przed ważnymi spotkaniami i rozmowami nie zapomnij o pozytywnej wizualizacji 🙂

Czwartek – Dzień Jowisza

W ten dzień uda Ci się dostrzec sprawy głębokie, nie tylko ich powłokę. Jest to doskonały czas na sprawy związane ze wszystkimi egzaminami i testami, będziesz zwracała uwagę na szczegóły i dostrzeżesz ukryte dno, rzeczy drobne ale ważne. Pamiętaj, że diabeł tkwi w szczegółach… Dzisiaj może stać się to co niemożliwe, pod warunkiem, że nie będziesz myślała o sprawach z przeszłości, które Ci nie wyszły lub nie do końca się udały. Mogą otworzyć się przed Tobą wszelkie możliwości, bądź więc wnikliwa i skrupulatna. Dzisiaj warto tez popracować ze sobą, zdać osobisty cichy egzamin , zastanowić się, ile dałam innym, ile zabrałam. Ilu ludzi uszczęśliwiłam, a ilu celowo sprawiłam przykrość…

Piątek – Dzień Wenus

To dzień, w którym powinnaś uaktywnić moc swojego serca. Dzień miłości, randek, spędzania czasu z najbliższymi, miłosnych uniesień, podarowania bliźniemu serca i dobroci.
Bogini miłości nie używa zbędnych słów – przysyła Amora ze strzałami, a reszta sama się dzieje. Możesz wierzyć, że w ten dzień spotka Cię coś niesamowitego związanego z miłością i uczuciami, dlatego podświadomie wybieramy ten dzień na randki, wspólne spacery i kolacje we dwoje. Bądź otwarta na miłość, na nowe znajomości, na zakańczanie konfliktów w związkach, na wszech otaczające Cię piękno i miłość natury. Jeśli nie możesz wyrazić swoich myśli i uczuć słowami – dziś jest najlepszy dzień na napisanie listu lub maila, w którym opiszesz co Ci w duszy gra, i jakie emocje Tobą targają. Ważna jest więź z drugim człowiekiem. Jeśli jesteś samotna i nie masz partnera – spędź czas z przyjaciółmi. Rozpieszczaj się dzisiaj, kochaj siebie i świat, pozwól sobie na chwilę relaksu, postępuj kierując się miłością…

Sobota – Dzień Saturna

Siła Saturna niesie ze sobą moc wytrwałości. Nie poddawaj się, nawet jeśli czujesz przemęczenie po mijającym tygodniu. Nie wątp, bądź wytrwała w swoich postanowieniach i nie odpuszczaj. Dlaczego ? Bo siła Saturna to klucz, którym Wszechświat otwiera i zamyka niebo. Nie pozwól, by twoje drzwi się zamknęły. A jeżeli Twoje sprawy wymagają zamknięcia – zamknij je właśnie dzisiaj. Zniechęcenie, depresja, nieskuteczność Twoich działań – dziś mogą nachodzić Cię takie myśli – nie pozwól by wtargnęły na stałe do Twojej głowy – natychmiast je odganiaj. W sobotę warto zastanowić się nad sensem swojego życia, zadać sobie pytanie : „Dokąd zmierzam?” Pamiętaj, że wszędzie tam, gdzie napotykasz opór i trudności – najczęściej czeka na Ciebie skarb, przeznaczony właśnie dla Ciebie. Przyjdzie czas kiedy zrozumiesz, dlaczego musiałaś tak mocno zawalczyć o to, czego tak naprawdę pragnęłaś…

Wpis znaleziono dzięki:

- Wpływ planet

- Piątek – Dzień Wenus

- Przyszłość