Moda na lata 80., czyli klasyczne trendy w nowym wydaniu

Inspiracje latami 80-tymi można znaleźć w muzyce, kinie, sztuce, ale także i modzie. Kobiety w tamtych czasach z pewnością wyróżniał indywidualizm i odwaga – widać to zresztą w kultowych stylizacjach, które do dziś stanowią inspirację dla wielu twórców.

moda lata 80
Moda na lata 80., czyli klasyczne trendy w nowym wydaniu.

Styl retro jest obecnie niezmiernie popularny. Tym bardziej, że jest to pojęcie niezmiernie szerokie, także prawie każdy może odnaleźć przemawiającą do niego stylistykę. Zwrot ku nieśmiertelnej elegancji lat 20., inspiracje z kultury hipisów czy disco lat 70., a może grunge’owe trendy lat 90.? Także moda na lata 80. powraca w wielkim stylu. Neonowe kombinezony, marynarki oversize, mom jeans i ponadczasowe ramoneski to dla wielu kobiet „must have” w swojej szafie.

Zobacz także: Lata 90 – look inspirowany ikonami

Na imprezę i na co dzień

Fitness, disco i rock dominowały w modzie lat 80-tych. Słynny niebieski cień na powiekach, natapirowane włosy i duża, plastikowa biżuteria stanowiły główną część ówczesnych imprezowych stylizacji. Z kolei na co dzień sięgano po jeansy, najlepiej te z wysokim stanem. Do tego na ramiona zarzucano denimowe katany albo niemniej popularne skórzane kurtki.

moda lata 80
Moda na lata 80., czyli klasyczne trendy w nowym wydaniu.

Lata 80., czyli moda na odwagę

W przedostatniej dekadzie dwudziestego wieku odrzucano stonowane odcienie. Zamiast tego pionierzy stylów eksperymentowali z żywymi kolorami, a także zwierzęco-roślinnymi motywami. Nie stronili też od kontrastów i mocnych zestawień neonowych barw. Szczególną popularnością cieszyły się także metaliczne tkaniny, zapewniające charakterystyczny błysk.

Moda na lata 80., czyli klasyczne trendy w nowym wydaniu.

Powrót do przyszłości

Lata 80. łatwo można przenieść do dnia dzisiejszego za pomocą odpowiednio skomponowanego stroju. Pomysły na idealną stylizację, którymi można się inspirować, zaprezentowali styliści Dono da Scheggia. Polecają oni niezwykle funkcjonalne kamizelki i bezrękawniki, które w sam raz nadają się na jesień. Również kurtki typu puffer przywołają nostalgiczny styl sprzed kilku dekad. Ponadto świetny efekt można uzyskać, decydując się na wzorzystą sukienkę.

Moda na lata 80., czyli klasyczne trendy w nowym wydaniu.