Lata 90 – look inspirowany ikonami

look inspirowany ikonami

Lata 90 w modzie to pełne kontrastów outfity, które odtwarzane są po dzień dzisiejszy. Z jednej strony to stylizacje pełne przepychu i kiczu, a z drugiej klasyka i minimalizm. Dobrej jakości jeansy, biały t-shirt oraz damski garnitur, to tylko kilka elementów garderoby, które charakteryzują modę tamtej dekady.

Lata 90 w wydaniu Księżnej Diany

Lata 90 - look inspirowany ikonami
Lata 90 – look inspirowany ikonami

Księżna Diana to bez wątpienia ikona lat 90. Jej ponadczasowe stylizacje zapisały się na kartach historii i inspiracje jej stylem obserwować możemy zarówno na ulicach, jak i w kolekcjach projektantów mody. Styl księżnej Di to połączenie elegancji z elementami casualowych stylizacji. Oversizowa marynarki, luźne jeansy, perły, czapka z daszkiem oraz wysokie kozaki. To ikoniczne elementy doskonale wpisujące się w styl Lady Di.

Sarah Jessica Parker – look w stylu grunge

Sarah Jessica Parker

Lata 90 zawdzięczają szum wokół stylu grunge, a wszystko to za sprawą wzrastającej popularności rockowych zespołów tj. Nirvana oraz Pearl Jam. Styl grunge to pewnego rodzaju manifest, który ma na celu podkreślić buntowniczość i indywidualizm. Outfit w stylu grunge to przede wszystkim podarte jeansy, flanelowe koszule, skórzane kurtki oraz trampki, a wszystko to często dopełnione jest ogromem biżuterii oraz mocnym makijażem.

Jennifer Aniston, czyli lata 90 w stylu tomboy

Lata 90 - look inspirowany ikonami
Lata 90 – look inspirowany ikonami

Styl tomboy to nic innego jak moda inspirowana męską garderobą. Najważniejszą zasadą określającą styl tzw. chłopczycy jest wygoda – oversizowe kurtki, szerokie spodnie, luźne t-shirty, koszule w kratę oraz komfortowe bluzy. Jest to styl, w którym nie ma ograniczeń i poprzez który możemy wyrazić siebie, nasze podejście do życia oraz naszą naturę.