Niecodzienna wyprawa znanej podróżniczki

Wydawać by się mogło, że motocykl to pojazd zarezerwowany dla panów. Nic bardziej mylnego. Podróżniczka Weronika Kwapisz po raz kolejny udowadnia, że warto mieć marzenia. Motocyklem zamierza przemierzyć stary kontynent.

Weronika Kwapisz wyrusza z Warszawy

Jedna dziewczyna, jeden motocykl, 15 000 km, bo życie to przygoda!

To motto nowej wyprawy motocyklowej na którą wyruszyła dziś z Warszawy znana podróżniczka Weronika Kwapisz. Autorka książki „Wszystko zaczyna się od marzeń. Zapiski z wyprawy motocyklowej” ma już za sobą wiele długodystansowych wyjazdów w nieznane. Tym razem na Suzuki Van Van 125 planuje samotnie przejechać 15 tys. km odwiedzając m.in. Islandię oraz Wyspy Owcze.Weronika wystartowała z Warszawy w poniedziałek 6 lipca. Suzuki Van Van 125 jest jej doskonale znany, bo właśnie na takim motocyklu odbyła jedną ze swoich poprzednich podróży, którą opisała w niedawno wydanej książce. Tym razem trasa motocyklistki wiedzie m.in. przez: Danię, Islandię, Wyspy Owcze, Paryż, Bilbao, Lizbonę, Andaluzję, Toskanię oraz Alpy. Jej przejechanie zajmie 90 dni.

Żaden podróżnik nie jest w stanie wysiedzieć zbyt długo w jednym miejscu. Kiedy kończy się jedną podróż zaczyna się marzyć o kolejnych wyprawach. Już od jakiegoś czasu miałam w głowie plan kolejnej podróży, która symbolicznie połączyłaby moje dwie poprzednie wyjazdy. Jest takie miejsce w Europie, gdzie możemy stanąć na dwóch płytach tektonicznych: amerykańskiej i europejskiej. Znajduje się ono w Islandii i właśnie ten kraj odwiedzę podczas wyprawy Riding Across Europe 2 – powiedziała tuż przed wyjazdem Weronika.

Weronika i Suzuki Van Van

W 2011 roku podróżniczka w 48 dni przejechałam niepozornym Suzuki Van Vanem 12.000 km od Macedonii, Albanii po sam Gibraltar. Udowodniła, że pojemność silnika 125 ccm nie jest żadną przeszkodą w podróżowaniu. To właśnie o tamtej wyprawie jest książka: „Wszystko zaczyna się od marzeń. Zapiski w wyprawy motocyklowej”.

Razem z Suzuki Motor Poland postanowiliśmy stworzyć projekt, który zachęci innych do realizacji własnych marzeń. Od niedawna można jeździć motocyklami o pojemności 125ccm posiadając jedynie prawo jazdy kat. B, dlatego teraz niemal każdy może zasmakować przygody, jaką jest jazda motocyklem. Chcę po raz kolejny udowodnić, że tak naprawdę wszystko zależy od naszego nastawienia i chęci, bo marzenia są po to żeby je realizować – dodała Weronika.
Weronika Kwapisz to zagorzała motocyklistka, doświadczona podróżniczka, zarażona pasją przez swoją 95-letnią Babcię prowadzącą warsztat motocyklowy. To ona przekazała jej miłość do jednośladów. Podczas wyprawy Riding Across America pokonała na motocyklu Triumph Bonneville prawie 20.000 km po USA i Kanadzie. Przejechała tysiące kilometrów po Włoszech, Dolomitach i Norwegii, a także w 48 dni objechała Europę na Suzuki Van Vanie przemierzając 12.000 km. Jest stałym gościem imprez motocyklowych oraz podróżniczych, na których opowiada innym o swoich wyprawach i inspiruje ich do spełniania własnych marzeń.

Wyprawę Weroniki wspierają Suzuki Motor Poland, Sony, Suzuki Auto Wache oraz LS2 Polska.

Zachęcamy do śledzenia profilu na Facebooku oraz strony internetowej Weroniki Kwapisz. Tam znajdziecie bieżące doniesienia i informacje z wyprawy.