Najczęstsze makijażowe błędy, które postarzają

Dobranie odpowiedniego makijażu to nie lada wyzwanie. Jak sprawić, by nie postarzał?

Najczęstsze makijażowe błędy które postarzają.fotolia - Najczęstsze makijażowe błędy, które postarzają
Najczęstsze makijażowe błędy, które postarzają. Fot. Fotolia

Idealny makijaż powinien odmładzać. Sprawiać, że cera będzie wyglądała promiennie i świeżo. Niestety, często mimo naszych starań, efekt jest zupełnie odwrotny. Prezentujemy najczęstsze makijażowe błędy, które postarzają.

1. Źle dobrany podkład

Podkład powinien być idealnie dobrany do kolorytu skóry. Niestety, wiele kobiet o tym zapomina i stosuje zbyt jasny lub ciemny podkład. W efekcie ich cera nie wygląda zdrowo i młodo.

 

2. Podkład – maska

Nałożenie grubej warstwy podkładu również nie jest dobrym pomysłem. Wcale nie zakryje to niedoskonałości, a dodatkowo sprawi, że na twarzy utworzy nam się „maska”. Podkład osadzający się w zagłębinach skóry i zmarszczkach również spowoduje, że twoja skóra będzie wyglądać starzej. Prawidłowo nałożony podkład powinien być nałożony warstwowo. Cienką warstwę podkładu nakładamy na twarz, czekamy aż się wchłonie i dopiero decydujemy, czy kolejna warstwa jest jeszcze potrzebna.

 

3. Zbyt ciemna szminka

Ciemne odcienie szminki, mimo że są niezwykle popularne jesienią, zmniejszają optycznie usta. Wargi wydają się zaciśnięte, a zmarszczki wokół ust się uwydatniają. To również powoduje, że wyglądamy starzej. Dlatego ciemne szminki dedykowane są głównie dla posiadaczek pełnych ust i kobiet młodych.

 

4. Niewłaściwy odcień różu

Róż sprawia, że cera wydaje się świeża i promienna. Jednak nałożony w nadmiarze i w nieodpowiednich częściach twarzy sprawia, że skóra wygląda staro. Należy również pamiętać o odpowiednim odcieniu różu, te z rodziny czerwieni pasują tylko bardzo młodym dziewczynom. Po 30 r.ż. trzeba z nich zrezygnować i przestawić się na odcienie różane.

 

5. Brokatowe cienie

Brokatowe cienie, mimo że przyciągają wzrok, często skupiają go na zmarszczkach wokół oczu. Połyskujące drobinki sprawiają, że zmarszczki są bardziej widoczne. Jednak nie musisz z nich zrezygnować. Aplikuj je do rozświetlenia wewnętrznych kącików oczu, a na powieki stosuj cienie matowe.

Wpis znaleziono dzięki:

- makijaż

- błędy makijażowe

- podkład