Naturalne wnętrza w holenderskim stylu

Holenderskie wnętrza cechują się też dużymi oknami, dzięki którym do pomieszczenia wpada o wiele więcej światła. Może się wydawać, że wnętrza te są podobne do tych urządzonych w stylu skandynawskim, ale jednak znacząco się różnią.

Naturalne wnętrza w holenderskim stylu

Holenderskie wnętrza cechują się też dużymi oknami, dzięki którym do pomieszczenia wpada o wiele więcej światła. Może się wydawać, że wnętrza te są podobne do tych urządzonych w stylu skandynawskim, ale jednak znacząco się różnią. Styl holenderski w mieszkaniu to mniej bieli, a więcej dodatków w różnych kolorach. Królują tu odcienie szarości, niebieskiego i pomarańczowego.

Krótki opis stylu holenderskiego

Chyba każdy wie, że Holandia to kraj, w którym wyjątkowo dba się o ekologię, dlatego urządzając mieszkanie w stylu holenderskim, bardzo ważny jest wybór odpowiednich mebli oraz dodatków, które będą inspirowane naturą i stworzą niepowtarzalny klimat we wnętrzu. Te ,które wpasują się w styl holenderski, muszą więc być wykonane z naturalnych materiałów jak drewno, rattan, szkło, metal czy dzianina. Przedmioty drewniane mogą posiadać widoczne sęki, naturalne rozwarstwienia i różne niedoskonałości – nie jest to skazą, ale dodaje im to wyjątkowego charakteru i sprawia, że stają się one wyjątkowe. Te szklane przedmioty, najlepiej, żeby były ręcznie robione, nierówne. To, co nieidealne, najbardziej cieszy oko. Wszystkie te cechy znajdziemy w produktach holenderskiej marki HK living – to piękne przedmioty, w większości robione ręcznie, z niezwykłą dbałością o każdy szczegół. Do ich wyrobu używa się tylko naturalnych materiałów. Z racji tego, że projektanci wiedzą, jak ważne jest dbanie o środowisko, to materiały, których używają, w dużym stopniu pochodzą z odzysku. Podkreśla to tylko niepowtarzalny charakter tych rzeczy oraz sprawia, że każda z nich jest jedyna w swoim rodzaju i na pewno nie znajdziemy dwóch identycznych przedmiotów.

Naturalne wnętrza w holenderskim stylu

Naturalne materiały

Oprócz drewna, we wnętrzach w stylu holenderskim króluje też wiklina. Jak możemy zauważyć, przeglądając ofertę marki HK living, sklep oferuje nam wiele pięknych produktów, wykonanych właśnie z wikliny. Wiszące lampy swym wyglądem stwarzają przytulny klimat w każdym pomieszczeniu, a ich stłumione, delikatne światło pomaga relaksować się po ciężkim dniu. Oprócz wikliny, możemy też znaleźć meble i dodatki wykonane z rattanu. Cechuje je nie tylko wytrzymałość, ale też uniwersalność, ponieważ większość z nich świetnie sprawdzi się nie tylko wewnątrz, ale też na zewnątrz budynków. Choćby produkt HK living – fotel wiszący, będzie się doskonale prezentować zarówno w salonie, jak i na tarasie.

Minimum dodatków

Holendrzy cenią sobie przestronne wnętrza oraz minimalistyczne dodatki, które jak wszystko inne – wykonane są z naturalnych materiałów. Mogą to być plakaty, świeczniki czy ramki na zdjęcia, które komponują się z całością i sprawiają, że wnętrze staje się klimatyczne. We wnętrzach w stylu holenderskim nie zobaczymy co prawda wielu dodatków, ponieważ jak już było wspomniane – minimalizm to jedna z głównych cech tego stylu. Dzięki temu, że Holendrzy nie zagracają swoich pomieszczeń niepotrzebnymi rzeczami, to sprawiają one wrażenie większych, niż tak naprawdę są.

Zobacz więcej produktów producenta HK Living w sklepie internetowym z meblami https://zona-design.pl/

Artykuł sponsorowany

Wpis znaleziono dzięki:

- Meble holenderskie

- Marka HK living

- Naturalne materiały