Nowoczesne implanty zębowe – co warto o nich wiedzieć?

nowoczesne implanty zebowe

Czy Polacy dbają o swoje zęby?
Mimo że świadomość naszych rodaków w kwestii przyczyn schorzeń zębów stale rośnie, to jednak wciąż musimy gonić europejską czołówkę. Śmiało można powiedzieć, że boimy się lekarzy stomatologów – z raportu OEDC wynika, że Polacy chodzą do dentysty średnio 0,8 razy na rok, podczas gdy średnia na Starym Kontynencie wynosi aż 1,3 wizyty rocznie.

Wiele obaw wynika przede wszystkim z niewiedzy, bowiem pacjenci bardzo często nie mają pojęcia, jakim zabiegom będą poddawani i na czym one polegają. W poszukiwaniu informacji na temat obecnie stosowanych metod leczenia, warto odwiedzić strony internetowe renomowanych klinik, takich jak www.viscardi.com.pl. Zawarte tam informacje z całą pewnością pomogą przybliżyć tematykę leczenia zębów w XXI wieku.

Rodzaje implantów

Jednym z najpopularniejszych rodzajów implantów zębowych, będących jednocześnie rozwiązaniem na kilkanaście lat, jest korona. W dużym uproszczeniu stanowi ona „nakładkę” na zepsuty ząb, a raczej jego pozostałość. Korona wykonana jest z wytrzymałego materiału syntetycznego o odpowiednio dobranym kolorze. Dzięki temu mamy gwarancję, że implant nie będzie wyróżniał się na tle naturalnego uzębienia. Korony nakłada się najczęściej na zniszczone próchnicą zęby, jednak jest to dobra metoda w przypadku wszelkich uszkodzeń: ukruszeń, złamań.

Poza koronkami, ubytki zębowe można również naprawić za pomocą mostów, czyli większych niż koronka implantów, których zadaniem jest wypełnienie dużych ubytków w uzębieniu, np. po utracie kilku sąsiadujących ze sobą zębów. Most protetyczny składa się z dwóch nakładek na zdrowe zęby oraz przęsła pomiędzy nimi. Ogromną zaletą tego rozwiązania jest naturalny wygląd protezy, wadą zaś słabnąca wytrzymałość wraz ze wzrostem długości mostu. Zastosowanie mostu to również dość drogi zabieg, którego cena oscyluje około 2500 zł, podczas gdy za najtańszą koronkę zapłacimy około 800 zł.