Oczyszczający koktajl na karnawałowego kaca

Karnawał w pełni! A wraz z nim szalone imprezy… i ich nieprzyjemne skutki pojawiające się następnego dnia. Świetnym remedium na nieprzyjemne poranne dolegliwości będzie oczyszczający koktajl na bazie soku ze śliwek kalifornijskich.

CPB_Oczyszczajacy_koktajl_karnawalowy

Jedną z głównych przyczyn kaca jest odwodnienie (alkohol jest moczopędny) i zanieczyszczenia obecne w wielu napojach alkoholowych, które mogą sprawić, że poimprezowa forma o poranku może nie zaliczać się do najlepszych.

Jak sobie pomóc?

W powrocie do dobrego samopoczucia najważniejsze jest nawodnienie organizmu. Dobrym
pomysłem na ukojenie podrażnionego alkoholem żołądka będzie wypicie rano prostego koktajlu. Po hucznej karnawałowej zabawie ważne jest także dostarczenie organizmowi utraconych składników odżywczych i elektrolitów (szczególnie, jeśli wystąpiły wymioty). Energetyzujący i gaszący pragnienie koktajl pomoże zwalczyć nieprzyjemne skutki nadmiernego spożycia, gdyż zawiera sok ze śliwek suszonych – naturalne źródło potasu, żelaza, manganu i witaminy B6, które są pomocne w zwalczaniu nieprzyjemnych objawów „dnia następnego”.

Jak to działa?

Witamina B6 i żelazo przyczyniają się do redukcji zmęczenia, a potas wspiera prawidłową pracę mięśni. Witamina B6, mangan i żelazo wspierają prawidłową przemianę materii, a mangan pomaga chronić komórki przed stresem oksydacyjnym.

Przepis na oczyszczający koktajl

Składniki (dla 1 osoby)

  • 1 duży banan
  • 150ml soku ze śliwek kalifornijskich
  • 150ml mleka
  • 100g owoców (świeżych, mrożonych lub z puszki) np. jagód, malin, czarnej lub czerwonej porzeczki
  • 1 łyżka otrębów pszennych
  • 1 łyżka solonego masła orzechowego

    Sposób przygotowania:

    Zmiksuj ze sobą wszystkie składniki. Przelej połowę koktajlu do szklanki, a resztę zostaw w lodówce na później.

Wpis znaleziono dzięki:

- Koktajl owocowy

- Koktajl na kaca

- Koktajl mleczny