Odśwież skórę na wiosnę z pielęgnacją koreańską

Zima to z pewnością nie jest ulubiona pora roku dla skóry twarzy i to bez względu na rodzaj cery. Smagana przez wiatr, wystawiana na mróz i narażona na zmiany temperatur z utęsknieniem czeka na wiosnę. Za to gdy ta wreszcie nadejdzie często okazuje się, że musimy pomóc jej w powrocie do optymalnej formy.

Odśwież skórę na wiosnę z pielęgnacją koreańską
Odśwież skórę na wiosnę z pielęgnacją koreańską

Najczęstsze problemy? Ziemisty odcień, podrażnienia i przesuszenie. Skórze ewidentnie brakuje energii i świeżości, którą trzeba odzyskać. Z pielęgnacją koreańską proces ten może okazać się dużo szybszy i skuteczniejszy. Co za tym stoi?

Nawilżenie skóry

Wiosna to idealna pora na metamorfozę skóry, czyli przede wszystkim jej prawidłowe oczyszczenie, a następnie odżywienie. To naturalne, że po zimie staje się przesuszona, a nawet odwodniona i bardziej zanieczyszczona. A to idealne „płótno” dla wszelkiego rodzaju zaskórników, krostek czy łuszczących się skórek. W regeneracji skóry pomóc mogą zwłaszcza maski. Jednak wszystko zaczyna się od pielęgnacji podstawowej, czyli przygotowania skóry na przyjęcie substancji aktywnych dostarczanych jej na kolejnych etapach pielęgnacji. Ważne jest więc mycie delikatnym preparatem, który nie podrażnia. Tonizowanie stosujemy w celu przywrócenia odpowiedniego pH oraz nawilżanie, bo po zimie każda skóra „chce pić”.

Odbudowa bariery hydrolipidowej z pielęgnacją koreańską

Wegańskie kosmetyki AXIS-Y to kwintesencja koreańskiej pielęgnacji twarzy w nowoczesnym, minimalistycznym wydaniu. Każdy z nich zawiera 6 konkretnych odżywczych ekstraktów roślinnych, 1 substancję eliminującą określony problem cery oraz 1 najwyższej jakości technologię pielęgnacji skóry. Wszystkie produkty są w stu procentach naturalne, nietestowane na zwierzętach, przechodzą certyfikowane testy dermatologiczne i sprawdzają przy każdym rodzaju cery, w tym tej wrażliwej, przesuszonej, dojrzałej czy problematycznej. Ich celem jest stworzenie odpowiednich warunków do prawidłowego funkcjonowania skóry, dlatego dbają o pH, mikrobiom i przyspieszają odbudowę płaszcza hydrolipidowego. Robią więc wszystko to, czego skóra potrzebuje na wiosnę!

Odśwież skórę na wiosnę z pielęgnacją koreańską
Odśwież skórę na wiosnę z pielęgnacją koreańską

Aby ją odpowiednio nawilżyć, odżywić, ukoić i regenerować warto sięgnąć po witalizującą maskę do twarzy w płachcie Mugwort Green Vital Energy Complex W zależności od potrzeb skóry oraz swoich preferencji co do rodzaju kosmetyku. Ważna uwaga: bez względu na wybór rodzaju maski, przed jej nałożeniem skóra powinna być odpowiednio przygotowana, o co zadba oczyszczający tonik do twarzy Daily Purifying Treatment Toner.

6 podstawowych składników pielęgnujących:

  • Wąkrota azjatycka – pobudza proces gojenia skóry, zapobiegając powstawaniu blizn potrądzikowych;
  • Drzewo herbaciane – dzięki właściwościom przeciwzapalnym, łagodzi bolesne podrażnienia;
  • Trzcina cukrowa – utrzymuje nawilżenie skóry i zmniejsza widoczność przebarwień;
  • Lotos – pobudza rozwój i regenerację komórek naskórka;
  • Jastrzębiec – łagodzi podrażnienia i stany zapalne skóry;
  • Pstrolistka sercowata – usuwa toksyny, przyspieszając gojenie blizn potrądzikowych i podrażnień będących skutkiem egzemy.

Główny składnik eliminujący  problem skórny:

  • Kwas salicylowy – kwas BHA w stężeniu 0,5% – rozbija martwe komórki naskórka, leczy trądzik grzybiczy, bez powodowania wrażliwości na promienie słoneczne.