Pędzle do makijażu – jak wybrać odpowiednie?

Pędzle to niezbędnik każdej kosmetyczki. Sprawdź, które warto mieć, by uzyskać perfekcyjny makijaż!

Pędzle do makijażu – jak wybrać odpowiednie?

Każda kobieta ma w swojej kolekcji chociaż jeden pędzel do makijażu – najczęściej jest to pędzel do pudru lub różu. Bez niego ciężko wyobrazić sobie codzienny make-up. Jednak makijażyści stosują ponad 20 różnych pędzli – każdy do konkretnej części twarzy. Oczywiście codzienny makijaż, nie wymaga posiadania ich wszystkich. Które z nich warto kupić i na co zwrócić uwagę?

Podkład

Wiele z nas podkład nakłada dłonią lub gąbeczką, ale profesjonaliści zalecają posiadanie specjalnego pędzla. Ułatwia to równomierne i precyzyjne rozprowadzenie podkładu i daje naturalny efekt. Pędzel do podkładu powinien być płaski i niezbyt duży. Jeśli nakładamy kosmetyk prosto z opakowania, należy uważać, by nie zanurzyć więcej niż 1/4 jego włosia.

Wśród pędzli do podkładu wyróżniamy między innymi tzw. flat top, czyli pędzel ze ściętym szczytem, czy płaski pędzel, tzw. języczkowy. Flat top zapewni mocny efekt krycia, jest idealny dla kobiet mających dużo niedoskonałości czy zaczerwienień. Pędzel języczkowy ułatwi zaś precyzyjne nałożenie kosmetyków np. nad ustami czy przy nosie.

Cienie

Pędzle do nakładania cieni najlepiej mieć co najmniej dwa. Jeden płaski pędzel do nakładania cieni na ruchomą powiekę i drugi do ich rozcierania. W ten sposób unikniemy wyraźnych przejść pomiędzy kolorami. Warto też zaopatrzyć się w cienki pędzelek do eyelinera, który pozwoli nam stworzyć idealną kreskę na powiece.

Dla naszej wygody przy wykonywaniu makijażu wszystkie pędzle powinny mieć długą rączkę.

Róż

Kobiety często unikają różu w obawie przed przesadą i uzyskaniem zabawnego wyglądu. Jednak odpowiednio dobrany kosmetyk i pędzel pozwolą nadać twarzy zdrowego kolorytu, podkreślić kości policzkowe i ją wykonturować. Pędzel do różu powinien być ukośnie ścięty i lekko zaokrąglony. Taki kształt zapewni idealny wygląd twarzy bez efektu klauna.

Puder

Pędzel po pudru powinien być wykonany z naturalnego włosia. Dzięki temu będzie idealnie miękki i delikatny, świetnie nadający się do nakładania sypkich produktów. Warto też zwrócić uwagę, czy pędzel jest wystarczająco duży i gęsty. Dobrej jakości pędzel umożliwia nałożenie niewielkiej ilości produktu, dzięki czemu uzyskujemy naturalny wygląd twarzy.

 

Joanna Perkowska