Peeling do twarzy – bez tego kosmetyku się nie obejdziesz!

Nie stosujesz peelingów? To duży błąd! Peelingi do twarzy dogłębnie oczyszczają skórę i przygotowują ją do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych. Przeczytaj, co jeszcze może dać Ci peeling, jaki produkt wybrać oraz jak go stosować, aby Twoja skóra zawsze była zdrowa i promienna. Peelingi złuszczające do twarzy od A do Z.

Peeling do twarzy
Peeling do twarzy – bez tego kosmetyku się nie obejdziesz!

Dlaczego należy stosować peeling do twarzy?

Peeling to kosmetyk (oraz ogólniej – zabieg), którego celem jest powierzchowne złuszczenie naskórka. Służy on dogłębnemu oczyszczeniu wierzchniej warstwy skóry oraz usunięciu martwego naskórka. Dzięki temu pobudzane są procesy odbudowy skóry.

Poza tym peelingi złuszczające do twarzy:

  • dokładnie oczyszczają skórę i odblokowują pory,
  • poprawiają ukrwienie skóry – dzięki temu wygląda zdrowiej i bardziej promiennie,
    delikatnie
  • redukują drobne zmarszczki,
  • skutecznie przygotowują skórę na dalsze etapy rutyny pielęgnacyjnej – oczyszczona skóra skuteczniej przyjmuje składniki pielęgnacyjne z kosmetyków.

Jak często stosować peelingi złuszczające do twarzy?

Peelingi złuszczające do twarzy mogą dawać naprawdę świetne efekty, jeżeli tylko wiemy, jak oraz jak często ich używać. Niektórzy producenci przekonują do stosowania peelingów nawet 3 razy w tygodniu. To jednak zdecydowanie za dużo! Kosmetolodzy są zgodni, że nie należy złuszczać naskórka częściej niż raz na tydzień (a w niektórych przypadkach nawet rzadziej). Dlaczego? Warto mieć na uwadze czas, jaki potrzebny jest do odbudowania się naskórka. Wynosi on około 28 dni. Peelingowanie skóry raz na tydzień sprawia, że osiągniemy pożądany efekt, ale jednocześnie nie zniszczymy warstw ochronnych naskórka. Z kolei stosowanie peelingu raz na miesiąc lub rzadziej nie da w zasadzie żadnych efektów bądź efekty te będą bardzo krótkotrwałe.

Peeling do twarzy – bez tego kosmetyku się nie obejdziesz!

Enzymatyczny czy mechaniczny peeling do twarzy?

Każdy z tych produktów ma kilka niezaprzeczalnych atutów, ale i pewne ograniczenia. Peelingi mechaniczne sprawdzają się w przypadku większości rodzajów skóry (oprócz wrażliwej, naczynkowej czy trądzikowej) – szczególnie te drobnoziarniste, np. na bazie zmielonych ziaren, pestek lub korundu. Dają świetne i od razu zauważalne rezultaty.

Peelingi enzymatyczne są znacznie delikatniejsze. Złuszczają naskórek dzięki zawartości enzymów roślinnych. Nie posiadają drobinek, nie wymagają więc pocierania i tym samym nie naruszają struktury skóry – zamiast tego rozpuszczają martwy naskórek. To rozwiązanie polecane przede wszystkim w przypadku cer wrażliwych, zwłaszcza trądzikowych. Peelingi mechaniczne mogłyby naruszyć zmiany skórne, co doprowadziłoby do roznoszenia się bakterii.

Jak stosować peeling złuszczający do twarzy?

Jeżeli wybraliśmy peeling mechaniczny, wykonajmy kilkuminutowy, delikatny masaż twarzy. Nie dociskajmy drobinek do twarzy – to wcale nie sprawi, że peeling będzie skuteczniejszy, a jedynie, że podrażnimy skórę. Następnie zmyjmy kosmetyk wodą.

Jak zaś używać enzymatycznych peelingów do twarzy? Je również wmasowujemy w skórę, a następnie zmywamy – po kilku lub kilkunastu minutach, w zależności od zaleceń producenta.

Należy pamiętać, że peeling to tylko jeden z etapów rytuału pielęgnacyjnego. Warto wykorzystać to, że skóra została dogłębnie oczyszczona i dostarczyć jej nawilżających, odżywczych lub innych składników, których potrzebuje. Dlatego po zmyciu peelingu na twarz aplikujemy tonik, a następnie maseczkę.

Mamy nadzieję, że przekonaliśmy Cię to stosowania peelingów. Wystarczy stosować go raz w tygodniu, aby dostrzec pozytywne zmiany w stanie swojej skóry.

Artykuł partnera