Peelingi do ciała – cukrowe czy solne – co wybrać

Peelingi cukrowe i solne, tuż obok mieszanek ze zmielonymi pestkami, są najpopularniejszymi grupami peelingów do ciała. Kosmetyki zawierają drobinki ścierające martwy naskórek.

Z pozoru peelingi na bazie cukru i soli są do siebie bardzo podobne – w rzeczywistości różnią się właściwościami i przeznaczeniem. Poznaj bliżej te kosmetyki oczyszczające i sprawdź, który będzie lepszy dla Ciebie.

Dlaczego warto stosować peelingi do ciała?

Peeling mechanicznie usuwają suchą, zniszczoną warstwę naskórka i odsłaniają jego głębsze i zdrowsze poziomy. Nakładając je na ciało, wykonuje się masaż, który poprawia ukrwienie i wspiera szybszą regenerację. Peelingi do ciała – cukrowe, solne i inne ziarniste, oczyszczają skórę i przygotowują ją do dalszych zabiegów. Dzięki temu łatwiej wchłaniają się cenne składniki odżywcze balsamów i olejów. Peelingi przywracają skórze gładkość i zdrowy koloryt. Niektóre z nich mogą nawet wspomagać walkę z cellulitem.

Różnice między peelingami solnymi i cukrowymi

Najważniejszą różnicą między peelingami cukrowymi i solnymi jest ich baza. Pierwsze, jak wskazuje sama ich nazwa, zawierają cukier, a drugie sól. Jakie właściwości mają takie kosmetyki?

Cukrowe peelingi do ciała złuszczają i wspierają odbudowę naturalnej warstwy ochronnej naskórka. Ich składy często wzbogacają naturalne oleje, które działają nawilżająco, wygładzająco i odżywczo. Solne peelingi do ciała mają z kolei właściwości odkażające, oczyszczające, odświeżające i pobudzające. Sól przydaje się w redukcji cellulitu wodnego, dlatego że pomaga pozbyć się nadmiaru wody. Ziarenka wspierają też walkę z cellulitem tłuszczowym, dlatego że masaż nimi wykonywany pobudza do pracy naczynia limfatyczne.

Peelingi do ciała różnią się też grubością. Cukrowe mają drobniejsze kryształki i działają delikatniej niż solne. Dzięki temu można stosować je na całe ciało. Peelingi solne mają zwykle grubsze i ostrzejsze drobinki. Z tego powodu poleca się je do oczyszczającego masażu dolnych partii ciała.

„Sięgaj po peeling cukrowy zawsze, gdy uznasz, że peeling solny złuszcza zbyt intensywnie. Kosmetyk na bazie cukru nie tylko delikatnie oczyści, przyspieszy regenerację i poprawi ukrwienie skóry, ale też nawilży. Rano masaż peelingiem cukrowym pobudzi Cię do działania, a wieczorem zadziała relaksująco. Nie wywoła przy tym dyskomfortu ani bólu, jeśli masz drobne uszkodzenia naskórka. Pozwoli Ci za to cieszyć się miękką i gładką skórą już po pierwszym użyciu” – Katarzyna z Triny

Naturalne peelingi do ciała – cukrowe i solne – znajdziesz na stronie https://triny.pl/151-peelingi-do-ciala.

Dla kogo cukrowe peelingi do ciała, a dla kogo solne?

Peeling cukrowy do ciała przeznaczony jest przede wszystkim dla osób z suchą, wrażliwą lub dojrzałą skórą. Drobne kryształki, naturalne oleje i masła masują i oczyszczają, a przy tym odżywiają i nawilżają. Jeżeli masz szczególnie wrażliwą cerę i problem z pękającymi naczynkami, nakładaj kosmetyk na mokrą skórę albo dodaj do niego wody.

Solny peeling do ciała nadaje się do skóry normalnej i wymagającej mocnego złuszczania. Poleca się go w walce z cellulitem – choć nie zastąpi zdrowej diety i ćwiczeń, pomoże pozbyć się nadmiaru wody i toksyn. Nie stosuj peelingu solnego, jeżeli masz na ciele zadrapania i drobne ranki. Sól podrażni i spowoduje dyskomfort. W takich przypadkach lepszy będzie peeling cukrowy, który oczyści bez pieczenia i szczypania skóry. Kosmetyków z ziarenkami soli nie poleca się też w przypadku skłonności do rozszerzania się naczynek.

Peelingi do ciała, zarówno z cukrem, jak i z solą, pomogą Ci usunąć martwy naskórek i zanieczyszczenia, wygładzić skórę, a nawet spłycić drobne zmarszczki. Obie grupy kosmetyków mają swoje zalety, lecz o tym, który z nich wybrać, decydują indywidualne potrzeby skóry. Pamiętaj, że solne i cukrowe peelingi do ciała można stosować równocześnie, ale w nieco innym celu. Do wrażliwszych partii skóry używaj kosmetyku z drobinkami cukru, a do dolnych części ciała, szczególnie jeśli narzekasz na cellulit, wybierz peeling na bazie soli. Peelingi do ciała zadziałają odprężająco i oczyszczająco, dodatkowo przygotowując skórę do dalszej pielęgnacji.