Perfumy damskie w męskiej odsłonie

perfumy meskie dla kobietWszędzie można spotkać się z podziałem różnych rzeczy ze względu na płeć. Identycznie jest z kosmetykami pielęgnacyjnymi, z których jedne przeznaczone są wyłącznie dla kobiet, a drugie – dla mężczyzn.

Dotyczy to również kompozycji zapachowych. Jednak coraz częściej można spotkać się z eksperymentowaniem w obrębie kategorii, w których dominują perfumy męskie.

Wyłącznie dla mężczyzn? Już nie!
Bez wątpienia większość kategorii zapachowych wśród wód toaletowych jest zarezerwowana głównie dla przedstawicielek płci pięknej, której głównym reprezentantem jest grupa kwiatowa. Albo są one typowo uniwersalne, pomiędzy którymi dominują cytrusowe nuty, i pasują zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Niemniej jednak istnieją kategorie zapachowe, do których w dalszym ciągu przynależą w zdecydowanej części perfumy męskie (można je kupić np. pod adresem). Są to drzewne oraz paprociowe wonie, które charakteryzują się bardzo wyczuwalnym i intensywnym zapachem, dzięki czemu podkreślają siłę męskości. Natomiast bardziej niszową niż popularną grupą zapachów jest kategoria tytoniowo-skórzana, które posiadają wyrazisty aromat zwierzęcy. Tymczasem trudno uznać, iż powyżej wymienione gatunki, które dawniej były domeną jedynie perfum męskich, nadal są nią, ponieważ coraz częściej na ich bazie powstają nowe zapachy kobiece. Dzięki temu zyskują one na trwałości oraz wyraźnej woni.

Dlaczego kobiety lubią perfumy męskie?
Coraz większe powodzenie typowo męskich kategorii zapachowych wśród kobiet można wytłumaczyć tym, iż przedstawicielki płci pięknej je uwielbiają za wyraziste wonie, które utrzymują się na skórze o wiele dłużej niż tradycyjne perfumy damskie. Oczywiście jednym z rozwiązań jest perfumowanie się standardowymi wodami toaletowymi przeznaczonymi dla mężczyzn. Również można korzystać z uniwersalnych woni, które powstają w obrębie cytrusowej grupy. Jednak o wiele lepszym sposobem jest komponowanie nowych kobiecych zapachów w obrębie kategorii, które kiedyś były zarezerwowane wyłącznie na perfumy męskie. Dzięki temu nowe aromaty zyskują na wyrazistości i nic nie tracą na kobiecości.