Po co gwiazdy robią i hashtagują zdjęcia jedzenia?

Zdrowa żywność, wykwintne dania zagranicznych kuchni, czy domowe obiady co jedzą gwiazdy? Swoje kulinarne upodobania polskie sławy zdradzają na Instagramie i Facebooku. Beata Sadowska, Sara Boruc, Mikołaj Krawczyk, Agnieszka Włodarczyk i wielu innych wykorzystali internetową modę, by pomóc najmłodszym. Hashtag #podzielsierealnie ma uświadomić, że wciąż tysiące niedożywionych dzieci może tylko pomarzyć o obiedzie z idealnych fotografii.

Po co gwiazdy robią i hashtagują zdjęcia jedzenia?
Po co gwiazdy robią i hashtagują zdjęcia jedzenia?

Codziennie internauci z całego świata publikują na Instagramie około 25 tys. zdjęć z jedzeniem oznaczonych #instafood. W wyszukiwarce ukazuje się niekończąca galeria zdjęć apetycznych i fantazyjnych potraw niczym z najlepszych restauracji. Pod niektórymi zaczął się pojawiać ostatnio hashtag #podzielsierealnie, którym polscy celebryci wyrażają swoje poparcie dla Zbiórki Żywności w ramach programu Podziel się Posiłkiem. Hasłem tegorocznej edycji jest: „Dzielisz się wirtualnie? Podziel się realnie”. To także apel, by spojrzeć poza internetową rzeczywistość, w której wciąż ponad 160 tys. dzieci w wieku szkolnym cierpi z powodu niedożywienia.

Do dzielenia się jedzeniem realnie zachęcają: Beata Sadowska, Sara Boruc, Mikołaj Krawczyk, Agnieszka Włodarczyk, Krystian Kukułka, Agnieszka Hyży oraz Paulina Smaszcz-Kurzajewska. Program poparli także uczestnicy programu Hell’s Kitchen 4 – Emilia Domaradzka, Malwina Kurlenda, Justyna Kołcoń, Adam Włodarczyk, Karol Fijołek, Emilia Domaradzka, Marcin Wodziński, Paulina Makarska, Monika Kumor, Damian Marchlewicz, Ania Błaszkiewicz, Adam Ignasiak oraz manager Hell’s Kitchen Paweł Gruba. W akcję pomocy potrzebującym dzieciom włączyli się również popularni youtuberzy jak CyberMarian oraz blogerzy.

w Internecie wciąż przybywa zdjęć z #podzielsierealnie w ramach akcji, której finałem będzie Ogólnopolska Zbiórka Żywności Podziel się Posiłkiem w dniach 25 i 26 września. W ostatni weekend miesiąca w tysiącach sklepów w Polsce robiąc zwykłe zakupy, wszyscy Polacy będą mogli wykazać się niezwykłą pomocą przekazując do koszy oznaczonych logiem Podziel się Posiłkiem podstawowe produkty spożywcze. Do końca października na portalu charytatywni.allegro.pl/podzielsieposilkiem można również kupować paczki z żywnością za 5, 10, 15 i 50 zł. Każda paczka to odpowiednio 3, 6, 7 lub 15 posiłków dla dzieci.

https://youtu.be/2u8KppbxwsE