Pokochaj beż

Beżowa łazienka jest bezpieczna, ponadczasowa i zawsze modna. Nie oznacza to jednak, że ma być pozbawiona osobowości. Jak sprawić, aby wnętrze w ciepłym odcieniu piaskowca było oryginalne i miało indywidualny charakter? Wystarczy odpowiedzieć sobie na pytanie jaki styl wnętrza jest dla nas odpowiedni i do bazy w postaci beżowych płytek dobrać odpowiednie meble i dodatki.

Pokochaj beż

Beż użyty w pomieszczeniach sprzyja dobremu samopoczuciu. Pożyczyliśmy go z natury
– przybiera ciepłe odcienie kamieni naturalnych i drewna. Pięknie komponuje się z bielą, lubi szarość i barwę miodu. Pojawia się na wielkoformatowych płytkach i mozaikach. Tylko pozornie zawsze jest taki sam. Różnicuje go rysunek powierzchni i zmiana tonów.

Neutralnie i naturalnie

Pokochaj beż
Pokochaj beż

Neutralny charakter beżu sprawia, że płytki w tym kolorze, będą doskonałą bazą dalszych, wnętrzarskich aranżacji w różnych stylach. Tylko od nas zależy czy nasza łazienka stanie
się sielskim miejscem w stylu rustykalnym, swoim charakterem nawiązującym do domku
na prerii, czy też nowoczesnym, dostojnym miejscem w klimacie glamour. Niezależnie od tego jaki styl lubimy najbardziej, beżowe płytki dają ogromne pole do zabawy strukturą
i wzorami. Ograniczając się do jednej gamy kolorystycznej, zyskujemy swobodę mieszania odcieni, tekstur i deseni. Nie grozi nam przesada, bezpiecznie możemy zestawiać mozaikę, płytki o rysunku kamienia i ze wzorem tkaniny.

Drewniane inspiracje

Pokochaj beż

Osoby, dla których łazienka jest przede wszystkim miejscem relaksu, powinny zadbać o każdy szczegół jej wystroju. Ciepłe kolory i nawiązujące do drewna dodatki pozwolą stworzyć idealne miejsce do wieczornych kąpieli. Jeśli lubimy wnętrza przytulne, podkreślające bliskość natury, świetnym rozwiązaniem będą płytki o wyglądzie. Mamy tu do dyspozycji zarówno płytki wyglądające jak drewniana deska, jak i złożone z mniejszych kwadratów, ułożonych prostopadle do siebie „słojami”, płytki we wzór mozaiki.
Do ciepłej łazienki, w której poczujemy się błogo niczym w letniskowym domku na Mazurach, pasować będą szafki z w kolorze orzechu lub dębu, a także stylizowana ceramika o klasycznych kształtach. Sielską przestrzeń doskonale dopełnią wiklinowe dodatki, takie jak kosz na bieliznę, papier toaletowy czy mniejszy, na kosmetyki.
Miłośnicy drewna mogą teraz także pozwolić sobie na podłogę imitującą naturalny parkiet w łazience. Jasna podłoga będzie idealna w ciepłym skandynawski wnętrzu, ta ciemniejsza – w eleganckim, stonowanym pomieszczeniu.

Chłodny kamień w ciepłym beżu

Pokochaj beż

Beżowy kolor daje nam niezliczone możliwości aranżacyjne. Płytki o ciepłym odcieniu kamienia Cersanit doskonale wyglądać będą  w nowoczesnym, minimalistycznym wnętrzu. Eleganckie, kamienne desenie będą pięknym tłem dla prostych form i gładkich struktur. Zwolennicy minimalizmu do swojej łazienki mogą wybrać białe szafki z lakierowanymi lub matowymi frontami, a także ceramikę i armaturę o prostej i dynamicznej linii.
Płytki imitujące naturalny kamień warto uzupełnić ciekawą dekoracją, aby wystrzec się monotonii beżu. W kolekcji Marble room marki Cersanit dostępne są trzy inserta o różnym charakterze – delikatny wzór geometryczny, zdecydowane linie czy mozaika. W połączeniu
z elementami w intensywnych barwach, na przykład kobaltowym niebieskim, magencie czy szmaragdowej zieleni, stworzymy wyjątkowe wnętrze, inspirowane bogatą, marokańską estetyką.

Łazienkę w delikatnym beżu, nawiązującym do surowców naturalnych urządzić możemy tak, jak tylko nam się zamarzy – wszystko jest kwestią naszych upodobań i inspiracji. Jedno jest pewne – ciepła i subtelna kolorystyka będzie budzić przyjemne skojarzenia z naturą,
a to zawsze działa kojąco i odprężająco.