Postaw na czerń, urządź łazienkę z klasą

Nie zawsze standardowe rozwiązania przynoszą najlepsze rezultaty. Czasem, żeby stworzyć wyjątkowe wnętrze, potrzebna jest odwaga i przełamanie stereotypów. Kolor czarny, tylko pozornie ryzykowny, może być wspaniałym narzędziem przy tworzeniu łazienkowej aranżacji.

Postaw na czerń, urządź łazienkę z klasą

Czarny kolor ma ogromny potencjał. Kojarzony głównie z zimnymi, męskimi łazienkami w stylu industrialnym, może również stworzyć niezwykle szykowne, wręcz wyrafinowane, wnętrze. Czerń w łazience może nas prawdziwie zaskoczyć i stworzyć efekt, o którym wcześniej nawet nam się nie śniło.

Czy kolor czarny we wnętrzach to propozycja tylko dla odważnych? Wszystko zależy od tego, jak wiele powierzchni zajmie i z czym zostanie zestawiony. Warto dać mu szansę, bo ma charakter i jeśli się na niego zdecydujemy, efekty mogą być spektakularne.

Czarna wersja modernizmu

Ciekawą propozycją łazienki z wykorzystaniem koloru czarnego może być wnętrze modernistyczne. W lubiącym proste formy stylu dobrze wyglądać będą idealnie gładkie, połyskujące płytki. Możemy zestawić je z płytkami o strukturze ułożonych obok siebie, małych kwadratów. Meble, ceramika i dodatki o prostych kształtach doskonale uzupełnią modernistyczną przestrzeń.

Maksymalny efekt

Ciemne barwy z wzajemnością kocha także styl minimalistyczny. W łazience urządzonej zgodnie z zasadami minimalizmu świetnie sprawdzą się matowe płytki bazowe w kolorze czarnym i białym, które utworzą czystą przestrzeń – doskonały początek dalszych aranżacji. Ciekawym pomysłem może być również strukturalna płytka, składająca się z ułożonych obok siebie prostokątów o delikatnych, patchworkowych wzorach w różnych odcieniach szarości. Ułożone obok siebie płytki o wyglądzie dekoracyjnych cegiełek ożywią nieco czarno-białe wnętrze. Do tego dobierzmy meble o prostej formie, lustro w czarnej, metalowej ramie, oraz armaturę w tym samym kolorze.

Meble i akcesoria

Jeśli chodzi o meble, w minimalistycznej łazience doskonale sprawdzą się czarne, lakierowane szafki o błyszczącej powierzchni, które dobrze będą wyglądać na tle jaśniejszych ścian, wyłożonych szarymi płytkami, w sąsiedztwie ceramiki o nowoczesnej, dynamicznej linii. Taką kompozycję warto uzupełnić nieskazitelnie białymi ręcznikami. Pamiętajmy, że w minimalistycznej łazience „mniej znaczy więcej”. Tutaj zdecydowanie ważniejsza jest jakość nielicznych dodatków i dekoracji.

Czerń wprowadzona do wnętrza z wyczuciem, jest klimatyczna, uwodzi oryginalnością i klasą. Łazienka z elementami w kolorze czarnym nie znudzi się przez lata, tworząc gustowną przestrzeń w ulubionym stylu.

Postaw na czerń, urządź łazienkę z klasą
Postaw na czerń, urządź łazienkę z klasą
Postaw na czerń, urządź łazienkę z klasą

Wpis znaleziono dzięki:

- Wnętrze

- Wystrój

- Czerń