Powstaną perfumy o zapachu… Nutelli?

Ostatnimi czasy perfumerie szaleją z nutami zapachowymi. O ile w Polsce wyszukane zapachy są jeszcze mało popularne, to za granicą kontrowersyjnych aromatów nie brakuje.

Foto Pixabay/ Instagram

Kto nie kocha nutelli? Jest to znany na całym świecie krem orzechowy. Dobra na chandrę, na włosy (o czym pisaliśmy tutaj) i do kanapek. Każdy z nas choć raz spróbował zanurzył łyżkę w słoiku i poprawiał sobie w ten sposób humor. Oczywiście z czasem nie możemy pozwolić sobie na takie chwile często, ze względu na wysoką kaloryczność produktu.

Perfumy o zapachu jedzenia nie są nowością. Na rynku dostępne są flakoniki z bukietem zapachowym smażonego boczku czy pieczonego chleba. Często wykorzystuje się je w piekarniach, by zachęcić do kupna świeżego pieczywa. Do bardziej kontrowersyjnych należą perfumy o aromacie pieniędzy, ropy naftowej, czy (uwaga!) spermy. Oczywiście są to zazwyczaj zapachy łączone i tak jak mówią specjaliści – trudno wyczuć poszczególne składniki. Niemniej jednak brzmi to trochę strasznie.

Sam zapach nie tuczy…

Po otwarciu słoika Nutelli unosi się cudowny aromat orzechów i czekolady. Możemy upajać się wspaniałym zapachem bez końca, nie tyjąc ani grama. Czyż to nie brzmi cudownie? Póki co w Internecie pojawił się wzór flakonika:

Foto paulfuentes_design.Instagram

Niestety zdjęcie należy do znanego grafika Paula Fuentes, więc informacja nie jest potwierdzona, ale kto wie… może producent orzechowego kremu pokusi się na urzeczywistnienie wizji artysty! My z chęcią byśmy się spryskały taką wspaniałością!

Jest to o tyle możliwe, że już powstały kosmetyki inspirowane Nutellą. Marka Beauty Bakerie stworzyła serię pomadek Nude-tella.

Foto queens0fbeauty.Instagram