Pozytywne Wibracje Festival 2011 w Białymstoku

Festiwalowy weekend 22 i 23 lipca bez wątpienia rozgrzewać będzie ciepłymi dźwiękami i porywać najlepszymi brzmieniami soul r’n’b, lounge i acid-jazz.Do artystów, którzy zagrają na Pozytywne Wibracje Festival 2011, dołączyły kolejne polskie gwiazdy: saksofonista Marcin Nowakowski wraz z zespołem – niekwestionowany pionier muzyki smooth jazz w Polsce, oraz odkrycie ostatnich miesięcy – formacja Muariolanza wykonująca repertuar ambientowo – funkowo – jazzowy. Wystąpią obok ogłoszonych wcześniej przez organizatorów wykonawców, wśród których największe emocje budzą legendarny Seal oraz występujący w Polsce po raz pierwszy Raphael Saadiq. Festiwalowy weekend 22 i 23 lipca bez wątpienia rozgrzewać będzie ciepłymi dźwiękami i porywać najlepszymi brzmieniami soul r’n’b, lounge i acid-jazz. Znany jest już także szczegółowy program godzinowy festiwalu.
Foto. Music Foto Kolektiv/STX JAMBOREE   Dwa festiwalowe dni i ośmiu niezwykłych artystów – pięć gwiazd zagranicznych i trzy polskie zagrają na dziedzińcu barokowego Pałacu Branickich w Białymstoku. Marcin Nowakowski i Muariolanza to już ostatni wykonawcy ogłoszeni przez organizatorów festiwalu.
W piątek 22 lipca na początek festiwalu zagra rewelacyjna formacja Muariolanza, pierwsi w Polsce przedstawiciele muzyki ambient-funk-jazz, łączącej ambientowe przestrzenie z jazzową improwizacją i funkowym groovem. W ich muzyce znaleźć też można elementy etno, rocka, reggae, funku i dużo transowego brzmienia. Dla Muariolanza wszystko jest muzyką, dlatego wykorzystuje nie tylko instrumenty, ale też dźwięki otoczenia.