PROJECTantki na start!

projektantki na start

Kochasz modę? Chcesz ubierać się oryginalnie, niebanalnie, sama wyznaczać trendy? A może marzysz o stworzeniu własnej marki odzieżowej?! Zrób pierwszy krok! – Wakacyjne kursy w „Splocie Artystycznym” będą doskonałą zabawą zarówno dla osób początkujących, dla których projektowanie oraz maszyna do szycia są wciąż jeszcze niezgłębioną zagadką, jak również dla wszystkich, którzy chcą spędzić wakacyjny czas aktywnie, w twórczej atmosferze, wśród ludzi o podobnych zainteresowaniach.

Uważam, że to fantastyczna przygoda dla pasjonatek mody, a także potencjalna szansa dla tych, które już dziś marzą o stworzeniu własnej marki ciuchowej – mówi Magdalena Libucha – Zdrojewska, organizatorka zajęć.

PROJEKTOWANIE UBIORU (dla początkujących) 

To doskonała okazja dla osób, które planują związać swoją przyszłość z branżą modową. Zajęcia prowadzi Sylwester Krupiński – kostiumograf, projektant ubioru – absolwent Akademii Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi na Wydziale Tkaniny i Ubioru. Ma na swoim koncie udział w wielu pokazach i konkursach. Trzykrotny finalista konkursu Złota Nitka, także uczestnik Alei Projektantów podczas Fashion Philosophy – Fashion Week Poland. Autor kostiumów do spektakli teatralnych, jednocześnie projektant i wykonawca wielu ubiorów na indywidualne zamówienie, który w pracy wykorzystuje praktyczną umiejętność konstrukcji i szycia.
– Cieszy mnie, gdy zdobyta na kursie wiedza wyjaśnia choć trochę uczestnikom mechanizmy rządzące światem mody i utwierdza ich w myśleniu o nowej pasji, a być może o nowej drodze zawodowej. Tym bardziej, że zawsze uświadamiam, że moda nie jest tylko wymyślaniem ubrań, które sami chcielibyśmy nosić – to raczej zderzenie własnych marzeń z twardymi prawami rynku, to łączenie własnych inspiracji z obecnymi trendami by tworzyć właśnie to, co najlepiej trafi w gust odbiorców i zaspokoi marzenie wymagającego klienta – mówi prowadzący.

projektantki na star2t

W zaledwie pięć dni:
– poznasz techniki tworzenia rysunku żurnalowego oraz proporcje ludzkiego ciała
dowiesz się skąd czerpać inspiracje i skąd biorą się trendy w modzie
zgłębisz zagadnienia konstrukcji/dekonstrukcji w ubiorze oraz podstawowe zasady pracy z szablonami

UWAGA: otrzymasz praktyczne wskazówki, jak stworzyć własną kolekcję ubrań!!!
dowiesz się wielu ciekawostek z branży modowej MODA „EASY WEAR” / Projektowanie i szycie (dla początkujących)
Przygoda z projektowaniem i szyciem w stylu „easy wear”. „Easy Wear” to miękkie sportowe bluzy, luźne spodnie, tuniki i t-shirty oversize, półsportowe spódnice, elastyczne sukienki, czyli moda, która podbiła serca Polek i specjalność Agnieszki Tokarskiej, twórczyni marki NÜ by Tokarska.
Wielokrotna laureatka konkursów fashion m.in. Gryf Fashion Show w Szczecinie czy „Pokaż się Polsce”. Współpracowała z uznanymi projektantami w branży np. Izabelą Łapińską, a jej kolekcje gościły w najbardziej znanych magazynach modowych, występowały w reklamach, sesjach gwiazd oraz na wybiegach.

W zaledwie pięć dni:
– uzyskasz podstawową – praktyczną i teoretyczną – wiedzę na temat prostego szycia i projektowania ubrań oraz specjalistyczną wiedzę na temat rodzajów, gatunków, grubości i splotów dzianin
– dowiesz się, które gatunki najlepiej sprawdzają się przy poszczególnych fasonach
– nauczysz się jak poprawnie szyć dzianiny oraz łączyć ze sobą gatunki o różnych elastycznościach i grubościach aby uzyskać niepowtarzalne efekty
– poznasz najnowsze trendy z wybiegów w modzie dzianinowej
– w oparciu o wybrane inspiracje zaprojektujesz i uszyjesz 4 proste wybrane przez siebie fasony z dzianiny

Kurs przeznaczony jest dla osób początkujących i uwzględnia lekcje wprowadzające do szycia i obsługi maszyny i rozczytywania żurnali.

KURS KROJU i SZYCIA (dla początkujących)
Pasjonatki szycia, które nie chcą skupiać się wyłącznie na dzianinie mogą skorzystać z tygodniowych lub weekendowych kursów kroju i szycia pod okiem Bożeny Zaremby. Prowadząca ma na swoim koncie współpracę nie tylko z projektantami mody, ale też scenografami telewizyjnymi i teatralnymi (aktualnie pracuje w Teatrze Powszechnym im. Zygmunta Hubnera w Warszawie).

W zaledwie pięć dni:
– zapoznasz się ze sprzętem szyjącym (przede wszystkim jego obsługą)
– poznasz podstawowe ściegi oraz ich zastosowanie
– nauczysz się tworzyć i szyć trójwymiarowe formy, np. kosmetyczkę i piórnik
– poznasz różne sposoby wszywania suwaków
– dowiesz się i nauczycie jak prawidłowo zdejmować miarę
– stworzysz proste konstrukcje: spódnicę lub spodnie (punkt wyjścia do zapoznania się
z szablonami konstrukcyjnymi oraz podstawowymi metodami przekształceń)

UWAGA: zrealizujesz własny projekt: samodzielnie uszyjesz bluzę z kapturem lub sukienkę!!!
TERMINY!


LIPIEC/SIERPIEŃ:
(każdy kurs w opcji przedpołudniowej i popołudniowej)
7 – 11 lipca
14 – 18 lipca
21 – 25 lipca
28 lipca – 1 sierpnia
4 – 8 sierpnia
18 -22 sierpnia, 25 – 29 sierpnia
WEEKENDOWE: 19 -20 lipca, 26-27 lipca, 2-3 sierpnia, 9-10 sierpnia
Na hasło: polki.pl, wizaz.pl i babyonline.pl, na wszystkie kursy wakacyjne w ramach akcji „Lato w Splocie” otrzymacie rabat.
Więcej o „Lato w Splocie”: http://www.splotartystyczny.pl/portfolios/kursy-okazjonalne/
Zapisy: www.splotartystyczny.pl

Poflirtuj z marzeniami!