Przełom w regeneracji włosów – nowa linia Nivea

nivea innowacja kosmetyki

Połączenie świata piękna ze światem inteligentnych technologii zaowocowało pierwszą na rynku linią NIVEA z rewolucyjną technologią KERADETECT™ – trafiającą precyzyjnie w punkt potrzeb zniszczonych włosów. Teraz dzięki nowemu szamponowi i odżywce NIVEA Repair & Targeted Care możliwe jest precyzyjne odbudowywanie włosów na całej ich długości dokładnie w miejscach uszkodzeń, bez obciążania – to prawdziwa rewolucja w dbaniu o piękno włosów!
Dla kobiet pielęgnacja włosów jest niezwykle ważnym aspektem codziennego dbania o siebie. Piękne, lśniące włosy od zawsze były atrybutem kobiecości, wpływającym na nasze dobre samopoczucie.
Eksperymentujemy z nowymi fryzurami i stylizacjami, by pokazać nasze emocje i to, kim jesteśmy.
Niestety, w związku z tym narażamy nasze włosy na mechaniczne uszkodzenia powodowane codziennymi zabiegami stylizacyjnymi. To z kolei sprawia, że z czasem, przy nieodpowiedniej pielęgnacji, włosy tracą swój naturalny blask i zdrowy wygląd, stając się łamliwe i wysuszone, w konsekwencji czego nie są podatne na stylizacje. Zdrowe włosy mają naturalną sprężystość, przez co są pełne blasku i łatwo się układają. Najważniejsze jest, by wypracować odpowiedni rytuał pielęgnacyjny i  stosować właściwe produkty pielęgnacyjne. Im bardziej dbamy o swoje włosy, tym będą one zdrowsze – podkreśla Sally Brooks, Międzynarodowa Stylistka Fryzur NIVEA.
Niestety, aż 40% Polek narzeka, że ich włosy są zbyt cienkie, przez co szybko trącą objętość, dodatkowo ponad 30% z nas określa swoje włosy jako suche lub bardzo suche, a 30% – boryka się z rozdwojonymi końcówkami (Źródło: GfK, Badanie Jakościowe, Grudzień 2014).

Różne potrzeby włosa na całej jego długości

NIVEA od lat wspiera Polki w codziennym dbaniu o piękno swoich włosów, oferując im wygodne rozwiązania w codziennej pielęgnacji i stylizacji. Dlatego aby opracować formułę kosmetyków adresującą w punkt potrzeby zniszczonych włosów, naukowcy Beiersdorf przeprowadzili wnikliwe badania, analizując poziom uszkodzeń włosów na całej ich długości.

Włos ma różny poziom zniszczeń na całej swojej długości. Zewnętrzna warstwa włosa zbudowana jest z łusek, które nakładając się na siebie, tworzą od 5 do 12 warstw. Osłonka włosa stanowi swoistą linię obrony włosa przed wszelkimi uszkodzeniami. Niestety, im bliżej końcówki włosa, tym więcej można zaobserwować uszkodzeń na jego zewnętrznej warstwie. Zniszczenia te zajmują też coraz większy obszar, odsłaniając i narażając na uszkodzenia również korę włosa. Efektem tego procesu są właśnie widocznie zniszczone, pozbawione blasku włosy i rozdwojone końcówki.

W związku w powyższym, idealna formuła do regeneracji włosów powinna adresować różne potrzeby włosa na całej jego długości – dopasowując swoje działanie do poziomu zniszczeń na danym fragmencie włosa.
Linia NIVEA Repair & Targeted Care – precyzyjna regeneracja zniszczonych włosów

Ta analiza różnorodności uszkodzeń włosa na całej jego długości zaowocowała stworzeniem przełomowej linii NIVEA Repair & Targeted Care, składającej się z szamponu i odżywki, zawierającej inteligentną technologię KERADETECT™, która, nie obciążając włosów, odbudowuje i wzmacnia ich strukturę na całej długości, dokładnie w miejscach uszkodzeń, by włosy były piękne, mocne i pełne blasku.

Inteligentna technologia KERADETECT™

Sekret technologii KERADETECT™ polega na tym, że zapewnia ona niespotykaną dotąd precyzję w regeneracji włosów, odbudowując je dokładnie w miejscach uszkodzeń, działając jednocześnie na 3 płaszczyznach:

  • wzmacniając zewnętrzną warstwę włosa, dzięki czemu chroniona jest także kora włosa,
  • pielęgnując i odżywiając włos od wewnątrz,
  • wzmacniając i regenerując jego strukturę, zapobiegając tym samym rozdwajaniu się końcówek.Precyzyjne regenerowanie suchych i łamliwych włosów stało się możliwe dzięki unikalnemu połączeniu w technologii KERADETECT™ 3 składników aktywnych, odbudowujących strukturę włosa dokładnie tam, gdzie jest to konieczne:

1. aktywnych cząsteczek regenerujących

  • dodatnio naładowanych cząsteczek, które precyzyjnie lokalizują ujemnie naładowane miejsca uszkodzeń na całej długości włosa, zabezpieczając jego zewnętrzną warstwę dokładnie w miejscach, w którym występują zniszczenia i chroniąc tym samym przed uszkodzeniem korę włosa; w ten sposób struktura włosa jest odbudowywana, wygładzana i uzupełniana dokładnie tam, gdzie jest to konieczne;

2. pantenolu, inaczej znanego jako prowitamina B5

  • ta niewielkich rozmiarów cząsteczka wnika w głąb i gruntownie odżywia oraz pielęgnuje włosy od wewnątrz, wzmacniając je;

3. płynnej keratyny

  • uzupełnia działanie cząsteczek regenerujących i precyzyjnie wypełnia najmniejsze szczeliny, a tym samym skutecznie regeneruje i chroni włos przed uszkodzeniami, zapewniając im optymalną warstwę ochronną.

Technologia KERADETECT™ to inteligentna technologia, która regeneruje włosy w miejscach, w których potrzebują kompleksowej regeneracji, by przywrócić im naturalny blask, miękkość oraz zapewnić im ochronę przed dalszymi uszkodzeniami – mówi dr Nathalie Sors z Centrum Badań i Rozwoju Beiersdorf.

Jeszcze doskonalsza pielęgnacja dzięki formule z Nutri-Esencją

Nowa linia kosmetyków NIVEA Repair & Targeted Care oprócz inteligentnej technologii KERADETECT™, wzbogacona została także o Nutri-Esencję, będącą połączeniem olejku makadamia oraz Euceritu®. Olejek makadamia wnika w głąb włosów, odżywia je od wewnątrz i pomaga odbudować naturalną warstwę ochronną, pozostawiając włosy błyszczące i sprężyste. Eucerit® z kolei zabezpiecza włos przed uszkodzeniami.
Teraz o Nutri-Esencję wzbogacone zostały formuły całej gamy kosmetyków NIVEA do pielęgnacji i stylizacji włosów, dzięki czemu będą one jeszcze lepiej pielęgnować piękno kobiecych włosów.