Romantyczna czy rozważna w Dniu Kobiet

No właśnie, jaka powinna być współczesna kobieta w dniu swojego święta? O tym w dużej mierze może zadecydować fryzura, która nadaje każdej kobiecie charakteru. O tym, jaką kobieta chce być w tym szczególnym dniu zależy od jej własnej decyzji.

Czasami może zaskoczyć nas typowa szara wydawałoby się myszka, która w służbowym kostiumie i z kitką nad karkiem wyglądała nijako i nagle w dniu 8 marca pojawia się w pracy z burzą loków na głowie w pięknym ognistorudym kolorze. Jak zatem uczesać się w dniu 8 marca?
Fryzury romantyczne
Do fryzur romantycznych niekoniecznie potrzebne są długie włosy. Jednak romantyczka kojarzy się nam z lokami, spinkami, które czynią z kobiety istotę niemal nieziemską, wyidealizowaną.
Jeśli dziewczyna jest posiadaczką długich włosów to można z nich wyczarować kilka romantycznych uczesań:
Jedno, chyba najprostsze to nawinięcie włosów na średniej grubości wałki (termoloki, lokówkę). Wcześniej włosy należy nawilżyć lekko lotionem (uważać przy termolakach, bo nie wszystkie można używać na wilgotne włosy), a po zdjęciu wałków lekko przeczesać palcami i utrwalić lakierem o średniej mocy, natomiast przy włosach cienkich użyć lakieru delikatnie utrwalającego.
Zakręcone włosy można upinać na różne sposoby i zawsze takie uczesanie dobrze wygląda. Przy pomocy kilku spinek warto upiąć z kręconych włosów rodzaj koczka, z którego wiele kosmyków się wymyka. Jeśli loki same się kręcą nie trzeba ich utrwalać żadnym lakierem, natomiast, jeśli loki były uzyskane z prostych włosów koniecznie trzeba utrwalić je dość mocnym lakierem, jeśli chcemy, by wytrwały one w idealnym stanie cały dzień i wieczorną imprezę.
Panie o długich, prostych włosach i ładnym owalu twarzy, niewielkim nosku mogą uczesać się bardzo romantycznie na imprezę z okazji Dnia Kobiet, szczególnie na wieczorne spotkanie. Otóż włosy należy uczesać z przedziałkiem z boku i do linii końca uszu podnieść je nieco do góry (najlepiej przy użyciu kosmetyków, w ostateczności tapirując), zaś pozostałe włosy mocno zakręcić i utrwalić loki silnym lakierem. Najlepsze loki wychodzą, gdy włosy zostaną nakręcone na papiloty.
Dla posiadaczek półdługich, prostych włosów na wieczorne spotkanie z ukochanym lub przyjaciółmi w klubie czy na dyskotece można zaproponować fryzurę w stylu…Ewy Minge. Wystarczy nałożyć na lekko wilgotne włosy piankę stylizującą oraz nakręcić włosy na niezbyt grube papiloty. Taka fryzura bardzo dobrze wygląda przy bardzo ciemnych, albo przeciwnie, mocno rozjaśnionych włosach.
Podsumowując, warto mieć pod ręką papiloty, by w kilkanaście minut swoje proste włosy zamienić w romantyczną fryzurę.