Siedzący tryb życia negatywnie wpływa na zdrowie, jest jednak na to sposób!

Wszędzie słyszy się o tym, jak źle na nasze zdrowie wpływa siedzący tryb życia. Krótsze życie, nadwaga i otyłość, większe ryzyko chorób sercowych, czy cukrzycy, a także niekończący się ból kręgosłupa.

Ergonomiczne meble biurowe 
Siedzący tryb życia negatywnie wpływa na zdrowie, jest jednak na to sposób!

To wszystko to negatywne skutki spędzania większości dnia w pozycji siedzącej. W dużej mierze przyczynia się do niego praca biurowa, która zmusza do spędzenia w ten sposób zazwyczaj aż 8 godzin dziennie. Jest jednak sposób, aby to zmienić. Zadbać o spontaniczną aktywność fizyczną, a tanie meble biurowe: klasyczne biurka i krzesła, które niekorzystnie wpływają na stan kręgosłupa wymienić na ergonomiczne, a nawet pójść o krok dalej i zdecydować się na takie meble biurowe, które pozwolą na pełen komfort, jednoczenie zapewniając dodatkową aktywność fizyczną.

  • Wygoda i komfort podczas pracy poprawiają efektywność i wpływają na realizację zadań.
  • Zamień tradycyjne meble biurowe na ergonomiczne i pozbądź się bólu kręgosłupa
  • Połącz pracę z aktywnością fizyczną – wypróbuj roweru biurowego.

Jak uniknąć siedzącego trybu życia?

Jeśli pracujesz biurowo, to uniknięcie siedzącego trybu życia może wydawać się wyzwaniem. Jest to jednak możliwe do osiągnięcia, poprzez wprowadzenie prostych zmian, na przykład wybieranie schodów zamiast windy, czy dojazd do pracy rowerem. Wydaje się proste, prawda? To właśnie spontaniczna aktywność ma największy wpływ na zdrowie. Nawet treningi wykonywane 3 lub 4 razy w tygodniu nie dadzą oczekiwanych efektów, jeśli poza nimi cały dzień będziesz spędzać w pozycji siedzącej. Aktualnie zaleca się wykonywanie co najmniej 10 tysięcy kroków dziennie, czyli aż 7 kilometrów. To duża odległość jak na jeden spacer. Można jednak śmiało zastąpić go na przykład godzinną jazdą na rowerze, czy pływaniem. Najważniejsze, aby wykonywana aktywność sprawiała przyjemność i stała się Twoim nawykiem. Pamiętaj, że o swoje zdrowie dbasz cały czas: w domu, w pracy i na spacerze, nie tylko na siłowni!

Ergonomiczne meble biurowe powinny znaleźć się w każdym miejscu pracy

Głównym celem ergonomii jest polepszenie warunków pracy. Właśnie dlatego wybierając wyposażenie do biura, nie należy kierować się tylko ceną mebli, czy ich wyglądem. Meble gabinetowe powinny przede wszystkim być komfortowe i pozwalać nawet na dłuższy czas pracy bez niechcianych dolegliwości. Przemęczenie i doskwierający ból nie tylko sprawia dyskomfort. Ma ogromny wpływ na obniżenie poziomu koncentracji, efektywności i kreatywności. Przez to przy realizacji wielu projektów Ty lub Twoi pracownicy nie wykorzystujecie swoich możliwości w 100%. Ta inwestycja, choć może wydawać się nieważna, sprawia, że efekty pracy są o wiele lepsze.

Ergonomiczne – to znaczy jakie?

Meble, które znajdują się w miejscu pracy, powinny być przede wszystkim dopasowane do indywidualnych potrzeb. Nietrudno to zrobić wybierając meble do biura domowego, gdzie pracować będzie tylko jedna osoba. Zadbanie o odpowiednią wysokość fotela, czy biurka w tej sytuacji nie jest problemem, wystarczy tylko znaleźć takie, które będą odpowiadały wymiarami. Wyzwanie pojawia się, gdy te same warunki mają spełniać meble pracownicze. W jaki sposób można to osiągnąć? Wybierając systemy mebli biurowych, które pozwalają na zmienianie ich wysokości. Rzadkością jest, aby krzesła obrotowe nie miały tej funkcji. Trudność pojawia się w przypadku biurek. Coraz większy stan wiedzy i lata doświadczenia firm, które produkują meble biurowe, zmieniły i to. Na rynku są już powszechnie dostępne nowoczesne biurka z elektryczną regulacją wysokości blatu. Dzięki temu każdy może dopasować jego wysokość do swoich potrzeb. Biurka z regulowaną wysokością mają jeszcze jedną ogromną zaletę. Pozwalają na pracę na stojąco. Taka zmiana pozycji pozwala na rozluźnienie mięśni oraz lepsze krążenie krwi, co ma pozytywny wpływ zarówno na ciało jak i efektywność pracy.

Połączenie aktywności fizycznej z pracą

Nie tylko wygoda i komfort mają znaczenie. Do zachowania zdrowia niezbędna jest aktywność fizyczna. Właśnie w tym celu stworzono takie meble biurowe, jak aktywne krzesła pozwalające na częstą zmianę pozycji, czy rowery i bieżnie biurowe, które pozwalają na pracę przy biurku i jednoczesny ruch. To fantastyczne rozwiązanie coraz mniej dziwi, a coraz częściej zachęca do wprowadzenia zmian w swoim miejscu pracy. To nie tylko sposób na zadbanie o zdrowie, ale też dobra metoda na dodanie energii i poprawienie nastroju – w końcu nie od dziś wiadomo, że ruch wyzwala endorfiny. Dodatkowa korzyść? Zdecydowanie lepszy wygląd sylwetki, niż gdybyś 8 godzin spędzał tylko i wyłącznie w pozycji siedzącej.

Funkcjonalne meble do Twojego biura

Już wiesz, że meble biurowe znaczą więcej, niż początkowo może się wydawać. Doskonałe wyposażenie do każdego biura znajdziesz w ofercie www.ajprodukty.pl/biuro-i-konferencja. Połączenie wysokiej jakości wykonania, technologii i elementów w różnej kolorystyce sprawiają, że meble biurowe nie tylko spełniają swoją funkcję, ale zapewniają wygodę i lepszą efektywność pracy. Z ich pomocą nawet najmniej lubiane obowiązki stają się przyjemnością! Nie czekaj i już teraz zadbaj o swoje zdrowie, wymieniając najważniejsze elementy w Twoim miejscu pracy.