„Siostry wampirki” w kinach od 24 października

siostry wampirki

Na tydzień przed Halloween, 24 października w polskich kinach pojawi się film, który idealnie wpisuje w tradycję tego święta, oparty na serii bestsellerowych książek dla dzieci i młodzieży, zatytułowany „Siostry wampirki”. W polskiej wersji językowej usłyszymy m.in.: Dorotę Chotecką, Julię Kołakowską – Bytner, Agnieszkę Mrozińską, Roberta Czebotara, Ewę Serwę i innych.

„Siostry wampirki” to pełen przygód film Wolfganga Groosa o życiu w świecie ludzi 12-letnich sióstr – wampirek Silvanii i Dakarii Film był wielkim hitem w niemieckich kinach, podbił też serca młodej publiczności na kilku międzynarodowych festiwalach filmowych. Uznano go najlepszym filmem dla dzieci na MFF w Sztokholmie i Toronto. „Siostry wampirki” są adaptacją bestsellerowej serii książek dla dzieci Franziski Gehm pod tym samym tytułem, przetłumaczonej dotąd na 18 języków. W Polsce ukazało się jak dotąd 8 części serii.
W Niemczech Gehm jest porównywana do J.K. Rowling – słynnej autorki „Harry’ego Pottera”. Obecnie powstaje już dziesiąta część przygód wampirzych bliźniaczek. W Niemczech książki cyklu sprzedały się w ponad 400 000 egzemplarzy.

„Siostry wampirki” to historia państwa Tepes i ich dwóch córek: 12-letnich bliźniaczek: Silvanii i Dakarii. Tepesowie przeprowadzają się na przedmieścia Brindburga z Transylwanii i od razu wzbudzają podejrzenia mieszkającego obok Dirka von Kombasta. Nie bez powodu – wkrótce okazuje się, że ojciec i dziewczynki to wampiry – i tylko matka, Elvira, jest człowiekiem. Przez dwanaście lat cała rodzina mieszkała w Transylwanii, ale teraz, za namową matki, postanowiła osiedlić się w Niemczech…

Prasa o filmie:

„Siostry wampirki“ były w Niemczech ogromnym przebojem i łatwo jest zrozumieć, dlaczego. To sympatyczna, poprawiająca nastrój familijna komedia o bólu dorastania, z ładnym przesłaniem.
Kristal Cooper, „Toronto Film Scene”

„Siostry wampirki” zahipnotyzują widzów w każdym wieku. To zabawna i kolorowa opowieść o dwóch niezwykłych dziewczynkach, które przenoszą się do nowego miejsca i muszą się przystosować do życia w nieznanym świecie.
Sarah Gopaul, digitaljournal.com

Udany film fantasy dla dzieci, który łączy dynamiczną akcję, oryginalne gagi i magiczne sztuczki.
tagblatt.de

Urocza komedia dla całej rodziny o inności, łącząca magię filmów o „Harrym Potterze” z trwającą obecnie modą na wampiry.
Meike Mittmeyer, Echo Online

„Siostry wampirki” to dobra okazja, szczególnie dla młodych dziewcząt, aby pomyślały o tym, kim tak naprawdę chcą być.
zeit.de

Prawie sto minut zabawy dla całej rodziny.
„Mitteldeutsche Zeitung”

Dobra rozrywka dla całej rodziny gwarantowana.
André Wesche, www.nordkurier.de

Film Groosa daje jasny obraz, że nikt nie musi porzucić swojej tożsamości, próbując zintegrować się z nowym środowiskiem. To, co się liczy, to uniwersalne wartości, takie jak przyjaźń, miłość do siebie. I oczywiście dobre sąsiedztwo.
„Neue Osnabrücker Zeitung”

Z Bellą i Edwardem ze „Zmierzchu” „Siostry wampirski” mają niewiele wspólnego. (…) To film dla dzieci. (…) Poszczególne sceny są dość krótkie, ograniczone do niezbędnego dialogu i logiki dramatycznej. Zabawnych momentów jest wiele, ale celowo są przerysowane. Szczególnie dziewczyny mogą łatwo identyfikować się z sympatycznymi głównymi bohaterkami.
Julia Nothacker, Filmreporter.de

Po sukcesie serii książek dla dzieci pod tym samym tytułem było tylko kwestią czasu, żeby „Siostry wampirki“ pojawiły się na dużym ekranie. Film został wyreżyserowany przez Wolfganga Groosa, który wcześniej nakręcił familijny „Racing Pig“ oraz młodzieżowy „Krokodyle 3“. Otrzymaliśmy przyjazną dzieciom realizację, gdzie – choć to film o wampirach –niewiele jest makabry. Groos skupia się raczej na specyficznym humorze i kolorowej scenografii. Jego film powinien zatem zawojować publiczność w każdym wieku.

www.nochnfilm.de
Premiera „Sióstr wampirek” zaplanowana jest na 24 października. Dystrybucja w Polsce Vivarto.