Skąd wziąć pieniądze na wesele?

Wyjątkowy, niepowtarzalny, wspominany długimi latami - dzień ślubu. Długie i żmudne przygotowania, wybór sukni ślubnej i garnituru lub fraku dla pana młodego, zaproszenia dla gości, wybór zespołu weselnego, zadbanie o właściwy wystrój sali weselnej, wynajem samochodu…

skad wziac pieniadze na slub

Wszystkie mniej ważne i ważniejsze rzeczy, które związane są z tym dniem można mnożyć i wymieniać praktycznie w nieskończoność. Łączy je jeden wspólny mianownik: pieniądze. A jeśli pieniądze, to wydatki. Wszystko zależy oczywiście od liczby zaproszonych gości, sali weselnej, menu i wielu innych czynników, jednak bez względu na to, wesele jest kosztownym przedsięwzięciem, które trzeba bardzo dobrze przemyśleć pod kątem każdej wydanej na ten cel złotówki. Czy w razie braku funduszy warto wziąć na ten cel kredyt? Czy do dobry pomysł? Przeczytajcie nasz artykuł, postaramy się Wam podpowiedzieć.
Skąd wziąć pieniądze na wesele?

Wyjątkowy, niepowtarzalny, wspominany długimi latami – dzień ślubu. Długie i żmudne przygotowania, wybór sukni ślubnej i garnituru lub fraku dla pana młodego, zaproszenia dla gości, wybór zespołu weselnego, zadbanie o właściwy wystrój sali weselnej, wynajem samochodu… Wszystkie mniej ważne i ważniejsze rzeczy, które związane są z tym dniem można mnożyć i wymieniać praktycznie w nieskończoność. Łączy je jeden wspólny mianownik: pieniądze. A jeśli pieniądze, to wydatki. Wszystko zależy oczywiście od liczby zaproszonych gości, sali weselnej, menu i wielu innych czynników, jednak bez względu na to, wesele jest kosztownym przedsięwzięciem, które trzeba bardzo dobrze przemyśleć pod kątem każdej wydanej na ten cel złotówki. Czy w razie braku funduszy warto wziąć na ten cel kredyt? Czy do dobry pomysł? Przeczytajcie nasz artykuł, postaramy się Wam podpowiedzieć.

Wesele będzie na… bank
Zazwyczaj przyjęcia weselne są rentowne, czyli pisząc wprost: poniesione koszty takiego przyjęcia zwracają się poprzez kwoty włożone do kopert i złożone na ręce pary młodej jako prezenty na nową drogę życia. Jednak, jak już zaznaczyliśmy, wszystko zależy tak naprawdę od naszej wyobraźni. Jeśli wynajmiemy najlepszą i największą salę weselną w okolicy, będzie ona zarazem najdroższa. Prawo rynku. Jeśli do tego wybierzemy najdroższe menu w przeliczeniu na gościa, zamówimy bardzo drogą suknię ślubną, najlepszy zespół weselny w województwie, to nie liczmy na to, że pieniądze ofiarowane przez gości weselnych pokryją koszta wesela. Nawet karta kredytowa nie poradzi sobie z takim zadaniem. A wychodzimy z założenia, że do zorganizowania przyjęcia weselnego brakuje nam funduszy. Warto wówczas odwiedzić np. Eurobank, gdzie najpierw uzyskajmy odpowiednie informacje na temat np. kredytu gotówkowego na dowolny cel, a następnie – jeśli wszystko będzie nam odpowiadać – zdecydujmy się na takie rozwiązanie. Jeśli wcześniej odpowiednio obliczymy koszta i zyski, wówczas ze spłatą całkowitej kwoty nie będzie problemu. A jeśli na dodatek zostaną nam wolne fundusze, wówczas będziemy mogli je ulokować w funduszach inwestycyjnych lub lokacie terminowej z nadzieją na zyski, które następnie przeznaczymy na życie. Wspólne życie. Powodzenia!