Ślub inny niż wszystkie

Dzień ślubu to dla każdej pary młodej absolutnie piękne i wyjątkowe chwile. Tymczasem obiektywnie rzecz biorąc, większość ślubów i wesel są uroczystościami dość do siebie podobnymi. Kościół, sala weselna, wykwintne menu i eleganccy goście – to absolutnie niezbędne elementy, z których składa się większość tego typu uroczystości. Chcesz, aby Twój ślub zasługiwał na miano rzeczywiście wyjątkowego i innego, niż pozostałe? Musisz w tym celu trochę ruszyć głową!

przygotowania slubne

Na szczęście, wbrew pozorom, nie jest to wcale aż takie trudne! – Branża okołoślubna jest w tym momencie do tego stopnia dobrze rozwinięta, że pracujący w niej specjaliści są w stanie bez większego problemu zorganizować większość pomysłów i zachcianek przyszłych par młodych – tłumaczy Szczepan Łowiński, organizator krakowskich Targów Młodej Pary.
No dobrze, tylko skąd wiedzieć, na co można sobie pozwolić? Skąd zaczerpnąć inspiracji i pomysłów, które nadadzą naszej ceremonii absolutnie wyjątkowego charakteru? Zapraszamy do lektury!

Patery lub… candy bar!

Jeśli chcecie, aby Wasze wesele rzeczywiście było „inny niż wszystkie”, warto pomyśleć nad nim w sposób całościowy. Jeden wyróżniający się element zapewne zwróci uwagę gości, jednak raczej nie wywoła w nich „efektu WOW”, o który przecież chodzi! Zacznijmy od miejsca, w którym ma się odbywać uroczystość. Okazuje się, że nawet tradycyjna restauracja może ciekawie wyróżnić się na tle innych tego typu miejsc, np. przy pomocy tzw. candy barów.
– Ciasta na paterach to oczywiście nadal standardowa forma podawania słodkości na weselach, jednak przy bliższym przyjrzeniu się widać, że nie cieszą się zbytnim powodzeniem, a po kilku godzinach przestają wyglądać atrakcyjnie – tłumaczy Sabina Jędra-Smuda, dyrektor hotelu Perła.  – Świetną propozycją dla par, które szukają na swoje przyjęcia czegoś innego i niebanalnego, są tzw. candy bary. Jest to pomysł, który przybył do nas z Ameryki, a oznacza bufet, na którym ułożone jest całe mnóstwo różnorodnych słodyczy. Najlepiej wygląda wtedy, kiedy jest on dopasowany do przewodniego koloru wesela. Taki element zawsze cieszy się dużym zainteresowaniem i budzi spory zachwyt wśród gości weselnych – podkreśla Sabina Jędra-Smuda.

Wesele tematyczne

Na atrakcyjną formę candy barów uwagę zwracają również dekoratorzy i floryści, określając je mianem uczty dla podniebienia i radości dla oczu. Najważniejsze jednak jest to, żeby wszystko w tym dniu było ze sobą spójne, i żeby idealnie do siebie pasowało. – Tworzymy całą scenografię uroczystości, dbając o to, żeby każdy jej element był z tej samej „układanki” – tłumaczy Joanna Stasiowska, z pracowni florystyczno-dekoratorskiej Kameleon. – Stylowo z kandelabrami, nowocześnie z podświetleniem, a może na ludowo lub vintage? Ważne, aby stworzyć jedyny w swoim rodzaju klimat, dopasowany do oczekiwań i marzeń każdej pary młodej.
Skąd natomiast zaczerpnąć pomysł na temat przewodni naszego wesela? Najlepiej z naszego życia, własnych wspomnień, pasji i upodobań. – Może to być miejsce, o którym zawsze marzyliśmy, styl, w którym najlepiej się czujemy, ulubiony kolor, film, książka, muzyka czy wspólna pasja – wymienia Magdalena Podskarbi z pracowni Ma Fleur. – Dzięki odpowiednio dobranym kwiatom, świecom, kolorom, materiałom czy papeterii, jesteśmy w stanie stworzyć niepowtarzalny klimat, który doskonale wyeksponuje temat przewodni wesela.

Najważniejsi są ludzie!

Innym ciekawym pomysłem, który z pewnością pomoże urozmaicić Waszą uroczystość i odróżnić ją od innych, może być popularna w ostatnich latach fotobudka. Jest to samoobsługowy automat fotograficzny, który drukuje zdjęcia natychmiast po ich zrobieniu. – Podczas przyjęcia goście weselni mają możliwość wklejania swoich zdjęć oraz wpisywania życzeń w pamiątkowej księdze gości  – mówi Przemysław Żurek z firmy Fotozabawy. – Pewną nowością jest też możliwość nagrywania krótkich, 30-sekundowych filmików, w trakcie których goście mają możliwość składania życzeń parze młodej, tworząc tym samym jedyną w swoim rodzaju video księgę gości.
Ciekawa jest też opinia fotografów ślubnych, którzy na weselach bywają zdecydowanie najczęściej. Ich zdaniem para młoda w dniu ślubu bardzo często martwi się o wszystko, co jest związane z przyjęciem. Bo przecież przygotowania do wesela niemalże zawsze pochłaniają mnóstwo czasu, stresu i energii. A przecież w tym dniu to właśnie państwo młodzi są najważniejsi i to przede wszystkim oni powinni cieszyć się pięknymi chwilami. – Najbardziej wyjątkowe są zawsze te śluby, podczas których młodzi mają wokół siebie grono wspaniałych ludzi, którzy pomagają im zorganizować ceremonię, a następnie dopilnować tego, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik – deklaruje fotograf Jakub Laszek. Dodaje, że tylko w ten sposób para młoda może skupić się wyłącznie na sobie, wyrażając dzięki temu swoje emocje i przeżywając swój ślub najlepiej, jak się da. Macie wówczas gwarancję, że Wasz ślub będzie naprawdę udany i absolutnie wyjątkowy!

Jak widać, ślub inny niż wszystkie wcale nie musi być aż tak trudny do zorganizowania. Jeśli jednak potrzebujesz więcej inspiracji, możesz odwiedzić Targi Młodej Pary, które już 10 stycznia odbędą się w Krakowie. Oprócz ekspertów, którzy wypowiedzieli się na potrzeby tego artykułu, spotkasz tam także wielu innych specjalistów, którzy z pewnością Cię zainspirują!