Sposób na nieskazitelnie czystą cerę – metoda 4-2-4

W Internecie coraz częściej możemy spotkać się z metodą mycia twarzy zwaną „4-2-4”. Co kryje się pod tymi cyframi?

Sposób na nieskazitelnie czystą cerę – metoda 4-2-4. Fot. Fotolia

O tym, że mycie twarzy jest niezwykle ważne, wiedzą wszyscy. Twarz to wizytówka każdej kobiety i każda z nas chciałaby, żeby była nieskazitelna, wolna od jakichkolwiek niedoskonałości. Tylko jak to skutecznie zrobić?

4-2-4 to metoda bazująca na olejku, produkcie do oczyszczania twarzy i wodzie. Cyfry oznaczają czas, jaki należy poświęcić na wykonanie poszczególnej czynności. Trzy kroki składające się na ten rytuał to:

4 minuty masowania olejkiem

Przez pierwsze cztery minuty masujemy twarz olejkiem do demakijażu, aby dokładnie pozbyć się makijażu. Równie dobrze sprawdzi się tutaj olej kokosowy. Masaż skóry dodatkowo wzmocni mięśnie twarzy i wspomoże krążenie.

2 minuty oczyszczania żelem

Po zakończeniu masażu twarzy olejkiem, nakładamy kolejny preparat oczyszczający. Może to być żel, pianka lub krem. I co najważniejsze – olejku nie spłukujemy! Po prostu kolejny produkt nakładamy na wmasowany w twarz olejek i kontynuujemy masowanie twarzy przez następne dwie minuty.

4 minuty spłukiwania wodą

Tak, to nie jest błąd. Potrzebujemy aż 4 minut na spłukanie powyższych preparatów. Spłukujemy najpierw ciepłą wodą przez 2 minuty, a przez kolejne dwie zimną. W ten sposób stymulujemy krążenie i napinamy skórę.

 

Oczyszczanie twarzy tą metodą co prawda trwa aż 10 minut, ale warto poświęcić je na dokładne oczyszczenie cery. Metoda ta jest głównie polecana dla osób, które walczą z dużymi niedoskonałościami, trądzikiem, zaskórnikami.

Jeśli przy początkowych stosowaniach tej metody zauważysz, że niedoskonałości jest więcej, to nie jest powód do obaw. To zupełnie normalne – skóra się po prostu oczyszcza, także w tych dogłębnych warstwach. Jednak przyzwyczajenie się do tej metody gwarantuje uczucie czystej, rozświetlonej i zadbanej skóry, dlatego jak najbardziej warto ją stosować!