Style aranżacji wnętrz. Trendy 2020

Jeśli zdecydowałaś się na wprowadzenie zmian aranżacyjnych w domu, musisz poznać modne style we wnętrzach tego roku!

Style aranżacji wnętrz. Trendy 2020. Foto Instagram @edrano_furniture

Trendy w aranżacji wnętrz odzwierciedlają wydarzenia, które mają miejsce wokół nas. Ale style wnętrzarskie rzadko są całkowicie zastępowane. Najczęściej albo się do siebie dopasowują, albo nieco dostosowują do ogólnych trendów w stylu życia. Jakie są najpopularniejsze wnętrza mieszkań w 2020 roku?

Maksymalizm

Wraz z nieustępliwym minimalizmem na arenę wkracza jego całkowite przeciwieństwo. Styl maksymalizmu pojawił się stosunkowo niedawno jako odpowiedź na zbyt puste i neutralne wnętrza. I jest idealnym rozwiązaniem dla osób kreatywnych. Ma być na bogato, ale ze smakiem. Maksymalizm harmonijnie łączy jasne, odważne odcienie, różne tekstury i materiały. Słowo kluczowe jest harmonijnie. Bo styl ten nie polega na „im więcej tym lepiej”, ale na łączeniu rzeczy pozornie niezgodnych. Główną cechą charakterystyczną maksymalizmu we wnętrzach jest wyrazistość wszystkich elementów. Wśród innych cech stylu m. in.: intensywne kolory, kolekcjonowanie staroci, gallery wall na ścianie czy dekoracyjne tapety.

Style aranżacji wnętrz. Trendy 2020. Foto Instagram @mindy_schroor
Style aranżacji wnętrz. Trendy 2020. Foto Instagram @saadtfayad

Styl afrykański

Czarny Ląd inspiruje od dawna. Aranżacja w stylu afrykańskim to propozycja dla ludzi poszukujących wrażeń, z duszą podróżnika. Cechą charakterystyczną stylu są cieple kolory i oryginalne wzory dodatków i mebli. Warto wybrać kilka bazowych barw, na których oprzemy stylizację pomieszczenia. Wśród elementów, których nie powinno zabraknąć w aranżacji afrykańskiej są m.in. maski obrzędowe czy drewniane figurki. Pamiętaj jednak, aby nie przesadzić z dodatkami. Kilka ozdób zrobi znacznie większe wrażenie niż kilkanaście.

Style aranżacji wnętrz. Trendy 2020. Foto Instagram @thehouseofhomebodies
Style aranżacji wnętrz. Trendy 2020. Foto Instagram @rezort_official

Styl ekologiczny

Estetyka eko przywraca mieszkańca dużego miasta do natury, dzięki czemu styl ten nigdy nie wyjdzie z mody. Trend na mieszkania w stylu eko jest przeznaczony przede wszystkim dla ludzi lubiących harmonię, umiar i spokój. Typowe dla tej stylistyki są kolory występujące w naturze, barwy ziemi – a więc naturalne beże, szarości, delikatne brązy i jasne, ale przygaszone zielenie oraz błękity. Wśród materiałów, które są najbardziej odpowiednie dla tego stylu: glina, len, bawełna, bambus, drewno czy kamień. Wszystkie te materiały nie wymagają nawet dodatkowego malowania – naturalne kolory i faktury pomagają stworzyć atmosferę ciepła i komfortu.

Style aranżacji wnętrz. Trendy 2020. Foto Instagram @cocobamboo.uk
Style aranżacji wnętrz. Trendy 2020. Foto Instagram @scandihome

Neoantyk

Mieszkanie zainspirowane starożytną Grecją i Rzymem to nowość w dotychczasowych trendach. Dominują kolory piaskowe i motywy żyłkowanego marmuru. By wprowadzić styl neoantyczny do swojego mieszkania, wybierz meble z elementami inspirowanymi czasami starożytnymi. Charakterystyczne kolumny także mogą pojawić się we wnętrzu, np. jako podstawa stołu czy ławy. Jako dodatki doskonale sprawdzą się rzeźby, postumenty, klimatyczne wazy i amfory, rozmaite dekoracyjne naczynia czy plakaty z wizerunkiem głów antycznych bogów.

Style aranżacji wnętrz. Trendy 2020. Foto Instagram @oldwhyteinteriors
Style aranżacji wnętrz. Trendy 2020. Foto Instagram @maisoncreativeofficiel

H.Y.

Wpis znaleziono dzięki:

- Style aranżacji wnętrz

- Aranżacja wnętrz

- Maksymalizm