Stylowe dodatki do domu

Meble w dużym stopniu definiują styl wnętrza, nadają mu unikalnego charakteru. To zakup na długie lata, co oznacza, że decyzja ta nie powinna być podejmowana pod wpływem emocji. Meble mogą być nowoczesne lub tradycyjne. Różnić się stylistyką lub kolorystyką. Jednak jedno jest pewne: powinny komponować się z rodzajem wnętrza. Dekoria.pl prezentuje kolekcje mebli, wykonane w trzech stylach: francuskim, angielskim oraz kolonialnym.

Stylowe dodatki do domu
Stylowe dodatki do domu

Zakup kompletu mebli czy wymiana dotychczasowego wyposażenia wymaga czasu, ale i zmysłu estetycznego. Wybór jest naprawdę duży. Producenci prześcigają się w prezentowaniu nowych kompletów i gotowych rozwiązań na umeblowanie mieszkania. Zanim podejmiemy decyzję o zakupie, warto pomyśleć o funkcji pomieszczenia, a także stylu, który odpowiada naszym upodobaniom.

Styl francuski doskonale opisują słowa takie, jak bogactwo i luksus. Wszystko za sprawą bogato zdobionych mebli i wysokiej jakości tkanin wykorzystanych w aranżacji. Przedmioty stylizowane na styl francuski powinny odznaczać się lekkością i elegancją, mieć lekko zaokrąglone, eliptyczne kształty. W większości malowane są na biało, co jest jednym z wyznaczników stylu francuskiego. Tego rodzaju przedmioty znajdziemy w ofercie Dekoria.pl.

Styl angielski łączy w sobie różne gatunki. Wpływa na to przywiązanie do tradycji, rodzinna historia oraz kolonialna przeszłość. Podstawowym materiałem wykorzystywanym w tego typu wnętrzach jest drewno. Dekoria.pl oferuje klientom meble w stylu angielskim, które zostały wykonane z drewna tekowego, malowanego na biało. Wspomniana linia Brighton to dodatki w klimacie retro, które sprawią, że wnętrza staną się ciepłe i przytulne.

Kolekcja mebli kolonialnych to już ostatnia z wymienionych. Ten styl jest dość charakterystyczny, gdyż jest mieszanką wpływów europejskich i egzotycznych. Meble najczęściej są produkowane z ciemnego drewna, połączonego z lżejszymi materiałami: rattanem czy wikliną. Zdobień jest niewiele. Raczej będą to przedmioty masywne, stylizowane na stare, z duszą.