Sztuka rozmawiania w związku – słowa, które naprawdę się liczą

Rozmawiać, trzeba dużo rozmawiać. O tym, że rozmowa jest ważna w związku, zapewne słyszałaś nie jeden raz.

Sztuka rozmawiania w związku – słowa, które naprawdę się liczą

Umiejętność porozumiewania się za pomocą rozmowy jest kluczowa i dzięki niej mamy możliwość do stworzenia naprawdę bliskiej więzi z partnerem. Jednak zanim ominiesz najważniejsze informacje w tym artykule, zapoznaj się z informacją o badaniach. W 2012 roku przeprowadzono ankietę z udziałem 25000 osób. Ankieta ta wykazała, że osoby, które potrafią ze sobą rozmawiać, tworzą szczęśliwy związek i osiągają sukces w życiu miłosnym. Oczywiście warunkiem jest umiejętność dobierania słów i wypowiadania ich we właściwym do tego momencie.

Ty rozumiesz mnie lepiej niż ktokolwiek inny

Powyższe zdanie możesz wypowiedzieć, jeżeli chcesz, by twój partner poczuł większą bliskość. Wydaje nam się, że to proste, a nawet banalne słowa, ale mogą one nieść za sobą wartościową treść. Osoba, która to usłyszy, poczuje się szczęśliwa. To zdanie jest, jak potwierdzenie, że jesteście dla siebie stworzeni. Przecież właśnie o to chodzi w związku, by rozumieć się bez słów, by poczuć, że znacie się najlepiej, że ufacie sobie bezgraniczne. Te uczucia sprawiają, że jest wam ze sobą dobrze i trzymacie się w związku. Takie słowa są więc sposobem na umocnienie waszej relacji.

Uwielbiam, kiedy to robisz

Wiele osób nie jest w stanie powiedzieć, co naprawdę czuje podczas seksu. A komunikacja w związku powinna być niezachwiana nie tylko na co dzień, ale również podczas tak intymnego aktu. Nie musisz się więcej zastanawiać nad tym, co masz powiedzieć podczas seksu, czy w ogóle coś mówić? Zdanie„uwielbiam, kiedy to robisz”, jest najlepszym, co może usłyszeć mężczyzna, który jest w trakcie uprawiania seksu z tobą. Dla niego zbliżenie jest sposobem na sprawienie ci przyjemności, na danie ci szczęścia. A jeżeli dajesz mu potwierdzenie, że ci się podoba, że jest to przyjemnie, to dla niego będzie to lepsze niż własne spełnienie.  I co było dalej?
Jeżeli chcesz, by twój partner się przed tobą otworzył, pamiętaj o tym, by poświęcić mu uwagę, kiedy o czymś ci opowiada. Kiedy właśnie wrócił z pracy i mówi ci, że pokłócił się z kolegą, to staraj się go zrozumieć, a także daj mu poczucie, że go słuchasz i jego przeżycia są dla ciebie również ważne. Nawet jeżeli uważasz, że jego historia nie jest przejmująca, nie ignoruj go, a słuchaj go dobrze i angażuj się w rozmowę. Zachęć go do tego, by opowiadał o swoich uczuciach, nawet jeżeli jest wściekły i rozgoryczony. Dzięki temu, że może ci się wygadać, jego negatywne emocje nieco opadną, a dodatkowo zdobędziesz jego większe zaufanie.

Jesteśmy ważniejsi niż to…

Niestety w każdym związku pojawiają się kłótnie i nieporozumienia. Są to nieodłączne elementy związków, a jeżeli nie nauczycie się ich zwalczać, to może dojść do zniszczenia waszej relacji i pojawienia się między wami nienawiści. Podczas kłótni możesz powiedzieć, że wy jesteście od tego wszystkiego ważniejsi, a to będzie zaskoczeniem dla twojego partnera. Takie słowa mają moc ugaszania złości.

MK.