Trzepot skrzydeł. Katarzyna Grochola

trzepot skrzydel
Hanka ma męża, pracę, własny dom. Dlaczego nie promienieje szczęściem? Przecież kocha i jest kochana. A jednak w jej życiu nic nie jest takim, jakim się wydaje… Za zamkniętymi drzwiami, gdy nikt nie widzi, spełniają się cygańskie wróżby sprzed lat…

Autor: Katarzyna Grochola
Tytuł: Trzepot skrzydeł
Data wydania: 13 czerwca
Ilość stron: 170
Oprawa: broszura/ twarda
Format: C
Wydanie: I wydanie
Cena: 26 zł/ 34 zł
ISBN 978-83-08-04224-3/ 978-83-08-04225-0
Typ: proza polska
Ciemna strona miłości, jasne oblicze odwagi

O książce

Trzepot skrzydeł to trzymająca w napięciu, zaskakująca i mądra opowieść o pokonywaniu lęku, o odnajdywaniu prawa do decydowania o sobie, wreszcie – o tym, że cuda się zdarzają. Książką tą Katarzyna Grochola rozpoczyna dłuższą współpracę z Wydawnictwem Literackim w Krakowie, którego nakładem w najbliższym czasie ukażą się kolejne powieści jej autorstwa i wznowienia wydanych już pozycji.

O autorce

Katarzyna Grochola napisała dotychczas sześć powieści (w tym czterotomową serię o słynnej dziś Judycie), dwa tomy opowiadań oraz dwa tomy rozmów. Każda z jej książek osiągnęła status bestsellera. Autorka otrzymała za nie czterokrotnie wyróżnienie „AS” EMPiK-u (lata 2001–2006 r.) dla najlepiej sprzedającej się książki roku – i nagrodę wydawniczą „IKAR” (2001). Na swoim koncie ma również nagrodę w konkursie dramaturgicznym Tespis 2000 za Pozwól mi odejść i Kot mi schudł oraz Pierwszą Nagrodę za słuchowisko radiowe Kot mi schudł podczas festiwalu „Dwa Teatry” w Sopocie.
Urodziła się w 1957 roku w Krotoszynie. Obecnie mieszka pod Warszawą. Zanim zajęła się dziennikarstwem, a ostatecznie literaturą, była m.in. salową, korektorką, aktorką, dyrektorem składu celnego, a nawet – konsultantką w biurze matrymonialnym. Pracowała też jako specjalista ds. szkoleń w fundacjach demokracji lokalnej oraz jako pomoc cukiernika. Lubi komedie romantyczne – zabawne i mądre, happy endy – we własnej twórczości oraz jazz – Milesa Davisa.