Wytrwałość w związku – jak jej się nauczyć?

Czy zdarzyło ci się poczuć, że nie masz na nic ochoty i siły do działania? To bardzo częste uczucie i w tym właśnie problem.

Wytrwałość w związku – jak jej się nauczyć?

Większości z nas po prostu brakuje motywacji, a przez to nie jesteśmy w stanie ruszyć z naszym życiem do przodu. Zazwyczaj nie chce nam się czegoś robić lub do wykonania niektórych czynności musimy się zmuszać. Czas jednak pomyśleć nad tym, z jakich rzeczy zrezygnowałaś, ponieważ ci się nie chciało. Jakie pomysły zostały przez ciebie niewykorzystane z braku motywacji i wytrwałości. Te wszystkie stracone szanse na osiągnięcie sukcesu. Czas z tym skończyć!

Pamiętaj o swoim celu

Cel to konieczność i podstawa do utrzymania motywacji do działania. Jeżeli wyznaczysz sobie konkretny cel, to twój umysł będzie nastawiony na to, by go osiągnąć. Jednak zanim zaczniesz robić cokolwiek, dobrze się zastanów, co chcesz osiągnąć dzięki działaniu. Niech cel będzie ambitny. Łatwiej ci będzie zmotywować się do działania, jeżeli w głowie będziesz miał ustalony efekt, który uda ci się osiągnąć. Im więcej kreatywności tym bardziej pobudzony będzie twój umysł. Jednak trzymaj się rzeczywistości. Nie stawiaj przed sobą wyzwań, których nie da się osiągnąć, ponieważ szybko się zniechęcisz i stracisz motywację. Stawiaj przed sobą cele, które da się osiągnąć, ale będą od ciebie wymagać nieco wysiłku.

Wizualizuj cel

Umysł człowieka ma wielką moc i należy o tym pamiętać. Jesteśmy w stanie zwizualizować sobie nasz cel, czyli efekt naszej pracy. W głowie powinny pojawić się pozytywne obrazy. Jeżeli nie jesteś w stanie czegoś sobie wyobrazić, to zapisz na kartce to, co chcesz osiągnąć i opisz, jak powinno to wyglądać. To również jest sposób na wizualizację. Poczujesz dzięki temu przyjemność i satysfakcję, a płynąć ona będzie z poczucia dobrze wykonanego zadania. Takie ćwiczenie umysłowe warto wykonywać każdego dnia, ponieważ umysł jest jednym z najsilniejszych narzędzi do osiągnięcia wytrwałości i motywacji.

Planuj

Jeżeli masz coś do zrobienia, to najlepiej zapisz to sobie na kartce. Niestety wizualizowanie sobie celów i efektów pracy nie zawsze jest wystarczające. Jednak planowanie pomaga nam dojść do wyznaczonego celu. Każdy cel i zadanie na dzień podziel sobie na mniejsze kroki, dzięki temu łatwiej będzie ci dojść do końca. A wszystkie kroki, które udaje ci się wykonać, odznacz sobie zielonym kolorem i ciesz się z nich. To pozwoli śledzić twój postęp, a więc pojawi się wiedza, że nie stoisz w miejscu, a już niebawem uda ci się osiągnąć zadania, które sama sobie wyznaczyłaś. Planowanie jest jednym z najlepszych sposobów na zwiększenie efektywności działania, a także motywacji.

Nagradzaj siebie

Nie ma nic lepszego do zmotywowania człowieka do działania niż nagradzanie go za każdy, nawet najmniejszy sukces. Jest to stara metoda, która zawsze działa. Jeżeli dziś udało ci  się osiągnąć wszystkie zdania, to na koniec dnia możesz zafundować sobie długą odprężająca kąpiel w olejkach i lampkę wina. To jaką nagrodę sobie dasz, zależy od ciebie. Spróbuj tego sposobu, a zobaczysz, że dla osiągnięcia nagrody postarasz się bardziej i już nigdy nie opuści cię motywacja.

MK.