Z zamiłowania do akwareli

Obrazy akwarelowe to zatrzymana ulotność chwili, ekspresja, głębokość barw. Aby wprowadzić do wnętrza to, co w malarstwie najpiękniejsze nie trzeba ozdabiać ścian tradycyjnymi obrazami. Nowym ciekawym rozwiązaniem są płytki i dekory ceramiczne inspirowane pociągnięciami malarskiego pędzla.

Z zamilowania do akwareli

Sztuka od wieków obecna jest w domowych przestrzeniach. Najczęściej w formie
obrazów, które nie tylko zdobią ściany mieszkań i podkreślają charakter wnętrza, ale
także wyrażają gust artystyczny domowników. Współcześnie coraz częściej, zamiast
tradycyjnych obrazów na płótnie wybieramy różnego rodzaju grafiki, zdjęcia czy
fototapety.

Nowym ciekawym trendem aranżacyjnym jest wykorzystanie malarskich motywów na płytkach i dekorach ceramicznych. Dzięki temu pięknem pociągnięć malarskiego pędzla możemy się cieszyć nie tylko w salonie czy gabinecie, ale także… w Dekor Instinct Errano marki Ceramstic to płytka ozdobiona dynamicznym rysunkiem inspirowanym malarstwem akwarelowym.

Wyrazista struktura pięknie odbija światło, a płytki wyglądają jakby rzeczywiście przyozdobione zostały pociągnięciami malarskiego pędzla. Grube warstwy granilii sprawiają, że dekor efektownie „ocieka” biało czarną farbą. Kolekcję dopełniają płytki bazowe ozdobione zróżnicowanym rysunkiem kamienia. Biele i szarości na błyszczącej powierzchni stanowią dyskretne tło dla Inną propozycją dla ceniących sobie piękno malarstwa akwarelowego jest seria Ceramstic Impressive.

Z zamilowania do akwarel2
Imponujący format 90×30 cm i ciekawy rysunek utrzymany w modnych odcieniach rudości tworzą efektowną całość, która wprowadzi do wnętrza odrobinę artyzmu, a także ociepli przestrzeń. Rdzawa kolorystyka to hit ostatnich targów płytek ceramicznych w Bolonii.

Powierzchnia płytek Impressive wykończona jest w połysku, co potęguje „malarski efekt”. Glazura w dwóch wersjach kolorystycznych: Beige i Brown doskonale komponuje się z mozaiką szklaną Tesoro.