Zdradzamy tajniki kobiecej sylwetki o typie gruszki!

Zdradzamy tajniki kobiecej sylwetki. Dowiedź się, jaką masz figurę!
Zdradzamy tajniki kobiecej sylwetki. Dowiedź się, jaką masz figurę!

Powstało wiele modowych książek, w których możemy przeczytać o tym, jak powinna ubierać się każda z nas. Ogólnie pojęty dress code jest znany wszystkim, ale niezbyt często stosowany. Istnieją niepisane zasady, których należy się trzymać bez względu na to, czy interesujemy się modą, czy też nie. Na przykład nigdy nie zakładamy skarpetek do butów open toe. Wiele porad jest uniwersalnych i wykorzystują je panie bez względu na mankamenty sylwetki.

Kobiety często nie zdają sobie sprawy, że to co pasuje na wysokie i szczupłe modelki, niekoniecznie dobrze leży na nas. Czasem bywa też odwrotnie. Wydaje się nam, że mamy zbyt dużo tu i ówdzie, więc zakładamy oversizowe rzeczy ukrywając  największe atuty!

Zacznijmy od początku:
Spójrz w lustro i zwróć uwagę na swoją figurę. Nie patrz na dodatkowe kilogramy, nie o to przecież chodzi. Skup się na posturze i swoich atutach!
Masz spory biust? A może długie i zgrabne nogi? Sukces leży w odpowiednim eksponowaniu tego, co natura  dała nam najlepszego.
Poniżej przedstawimy charakterystyczne cechy dla poszczególnych typów figury.
Panie o figurze gruszki wyróżniają się posiadaniem:
– Mały lub średni biust
– Wąskie ramiona
– Długa talia i raczej płaski brzuch
– Szerokie biodra
– Masywne uda

Ten kształt kobiecej sylwetki nie należy do najłatwiejszych do ubioru. Jednak pamiętaj, że większe biodra kojarzą się z seksapilem, co zdecydowanie działa na twoją korzyść.
Przysłowiowe gruszki muszą się trzymać pewnych zasad, aby nie zaburzać proporcji swojej sylwetki. Główna zasada jest taka, że zawsze staraj się „wyrównać” figurę. W tym przypadku będziesz dążyć do poszerzenia górnych partii ciała i zamaskowania tych problematycznych dolnych.
Co kochają gruszki?
Figura tego typu uwielbia duże kolczyki i widoczne naszyjniki. Poduszki wszyte w ramiona optycznie wyrównają proporcje między dołem a górą. Zatem zakładaj bluzki jedynie z szerokimi rękawami i drapowaniami. Masywne uda i szerokie biodra świetnie maskują kroje w kształcie litery A. Długość spódnic i sukienek powinna sięgać minimum przed kolano. Warto też pamiętać, że najlepszą kombinacją kolorystyczną jest dół ciemniejszy od góry.
Czego nie znoszą gruszki?
Unikaj bluzek bez rękawów, golfów i opinających strojów. Sukienki i spódnice typu tuba również pozostaw w szafie lub oddaj znajomej. Nie zakładaj spodni o kroju rurek i podwijanych nogawek.
Ten typ figury nie lubi również odkrytych ramion! Zrezygnuj zatem z cienkich szpilek na rzecz koturnów, przy których Twoja noga wyda się delikatniejsza.
Diana Flak