Żywienie kliniczne u pacjentów onkologicznych. Poznaj Supportan Drink!

Ludzie walczący z chorobą (zwłaszcza tak wyniszczającą organizm jak nowotwór), potrzebują nie tylko odpowiedniej opieki i dużej dawki troski, ale także właściwej diety.

supportan-drink

Tylko w taki sposób można przyspieszyć regenerację organizmu! Może w tym pomóc Supportan Drink.

Czym jest żywienie kliniczne?

Żywienie kliniczne stanowi bardzo istotną część w większości terapii w przypadkach pacjentów onkologicznych. Polega ono na dostarczaniu organizmowi chorego elementów, których on sam nie jest w stanie mu zapewnić. Chodzi o właściwy poziom energii, elektrolitów, białka, witamin oraz innych składników odżywczych.

Takie rozwiązanie jest niezwykle pomocne w przypadkach, gdy chory nie jest w stanie utrzymać swojej masy ciała oraz samodzielnie dostarczać sobie (wraz z normalnie przyjmowaną dietą) wystarczającej ilości mikeo- i makroelementów.

Żywienie kliniczne może występować pod postacią doustną, dojelitową lub pozajelitową. Najmniej inwazyjną i w efekcie najprostszą metodą dostarczania brakujących elementów jest dieta doustna. Najczęściej przyjmuje ona formę płynną – napoje te to skoncentrowane źródło substancji odżywczych. Zalecane są dla osób walczących z nowotworami, ponieważ choremu łatwiej jest przyjąć napój niż stały pokarm.

Płynne posiłki mogą stanowić uzupełnienie regularnej diety lub też same w sobie stanowić kompletną dietę.

Poznaj Supportan Drink

Na polskim rynku dieta doustna jest dostępna np. w formie Supportan Drink – preparatu odżywczego, dedykowanego pacjentom onkologicznym. To kompletna wysokoenergetyczna i bogatobiałkowa dieta.

W napoju znajduje się to, czego potrzebuje osoba zmagająca się z nowotworem: tłuszcze (6,7 g/100 ml), węglowodany (11,6 g/100 ml), białko (10 g/100 ml), błonnik (1,5 g/100 ml) oraz witaminy i inne składniki mineralne.

Jedno opakowanie Supportan Drink ma pojemność 200 ml. Dzięki temu łatwo jest je ze sobą przenosić i sięgnąć po posiłek zawsze, gdy jest to potrzebne, niezależnie od okoliczności. Uwaga – Supportan Drink powinien być stosowany zawsze pod nadzorem lekarza.

Artykuł sponsorowany