Najpiękniejsze obrączki ślubne – trendy 2023

Najpiękniejsze obrączki ślubne, czyli jakie? Sprawdź w artykule, jakie są najnowsze trendy, jeśli chodzi o biżuterię ślubną i zainspiruj się.  

Najpiękniejsze obrączki ślubne. Foto Freepik

Najpiękniejsze obrączki ślubne – przegląd trendów

Jakie w tym roku w kolekcjach jubilerów i marek biżuteryjnych można znaleźć propozycje, zasługujące na miano najpiękniejszych obrączek ślubnych? Przedstawiamy najnowsze trendy i wzory, w których można się zakochać od pierwszego wejrzenia.

Jak kupować taką biżuterię?

Jest kilka istotnych kwestii, które warto wziąć pod uwagę podczas zakupu obrączek ślubnych. Są to:

  • maksymalny budżet, jaki można przeznaczyć na ich zakup
  • gust przyszłej pary młodej
  • karnacja i preferencje, czy woli się biżuterię w ciepłym odcieniu (np. żółte złoto) czy zimnym (np. białe złoto, platyna, srebro)
  • styl sali ślubnej i przyjęcia weselnego
  • inna biżuteria, jaką posiadają i noszą na co dzień przyszli nowożeńcy
  • pierścionek zaręczynowy – jego kształt, styl i kruszec, z jakiego został wykonany
Najpiękniejsze obrączki ślubne

Najpiękniejsze obrączki ślubne, czyli jakie?

Najpiękniejsze obrączki ślubne dla każdego może znaczyć coś innego. Różne są gusta i preferencje odnośnie tej biżuterii. Jedni wolą minimalistyczne, gładkie obrączki, a inni bogato zdobione, z kamieniami szlachetnymi i okolicznościowym grawerem. Trendy pojawiają się i znikają, jednak bez wątpienia da się wskazać kilka głównych nurtów, w jakich stylach wykonuje się obecnie ten rodzaj biżuterii:

  • obrączki nie do pary – w tym wypadku w skład zestawu wchodzi jedna bardziej zdobiona obrączka np. z diamentem lub innym kamieniem szlachetnym dla przyszłej panny młodej, a druga prostsza dla przyszłego pana młodego,
  • obrączki z żółtego złota – wciąż taki rodzaj biżuterii ma wielu zwolenników i zwolenniczek na całym świecie,
  • obrączki z białego złota – popularna i stylowa alternatywa dla żółtego złota. Charakterystyczny srebrzysty odcień białego złota wyglądem przypomina ekskluzywną i drogą platynę.

Gdzie znaleźć najpiękniejsze obrączki ślubne?

Najpiękniejsze obrączki ślubne można kupić stacjonarnie lub online. Każde z tych rozwiązań ma swoje zalety. Za zakupami przez internet przemawia fakt, że można je zrobić o dogodnej porze, a asortyment jest zazwyczaj dużo szerszy niż w punktach stacjonarnych. Zakupy stacjonarne mają z kolei tę przewagę, że obrączki można na miejscu zobaczyć i przymierzyć. Ciekawym hybrydowym modelem, łączącym w sobie zalety e-zakupów i zakupów stacjonarnych, jest zamówienie tej biżuterii przez internet i odbiór w salonie stacjonarnym. Taką możliwość udostępnia m.in. Luva. Posiada trzy salony na terenie Polski: w Krakowie, Katowicach i Warszawie. Na miejscu wykwalifikowany personel doradzi, co wybrać, w razie wątpliwości i odpowie na wszelkie pytania na temat tego rodzaju biżuterii.

A może nowoczesne propozycje?

Poza klasycznymi obrączkami ślubnymi z żółtego i białego złota dużą popularnością cieszą się także inne, bardziej nietypowe modele. Na uwagę zasługują na przykład obrączki karbonowe w unikalnym czarnym kolorze. Ciekawą interpretacją na temat klasycznych obrączek są produkty dwu- lub trzykolorowe. Łączą one w sobie różne kruszce, na przykład czerwone i białe złoto lub połączenie białego, żółtego i czerwonego złota.

Artykuł partnera