Od urodzenia. Elisa Albert

Książka określana mianem najskuteczniejszej pigułki antykoncepcyjnej.

rzut_v02

Mocny, poetycki, a zarazem zabawny głos – pełen trudnych prawd, o których wielu woli nie mówić. – Ellen Akins „The Star Tribune”.

Elisa Albert przedstawiła w swojej powieści portret współczesnego macierzyństwa. Niektórych on zainspiruje, w innych wzbudzi sprzeczne uczucia.Minął już rok, odkąd Ari urodziła Walkera. Kobieta przeżywa jednak ogromne trudności w odnalezieniu się w nowej dla siebie rzeczywistości. Nie mogąc przyzwyczaić się do specyficznego rytmu opieki nad małym dzieckiem oraz do zmian, które zaszły zarówno w jej ciele, jak i w psychice, Ari zaczyna przypominać samotne, chyboczące się na zimowym wietrze drzewo, któremu ni stąd, ni zowąd wyrwano korzenie.

Elisa Albert, z wyjątkową przenikliwością, a zarazem z charakterystycznym dla siebie czarnym humorem, daje upust żywiołowi uczuć i emocji, jakie towarzyszą kobiecie wychowującej małe dziecko. Od urodzenia to niezwykły manifest współczesnego macierzyństwa – swoiste „laboratorium”, w którym pogłębionym analizom poddano kontrowersyjne emocje i uczucia młodej matki. To także pogłębione studium nad małżeństwem i kobiecą przyjaźnią.

Prowokacyjna… Emocjonująca… Szokująca…
Opowieść o rozpaczy kobiety, której z trudem przychodzi pogodzenie się z tym, że właśnie urodziła dziecko.

O autorce

Elisa Albert jest autorką trzech książek: „Od urodzenia”, „The Book of Dahlia” oraz „How This Night is Different”. Fragmenty jej prozy pojawiały się w takich prestiżowych magazynach, jak: „The New York Times”, „The Guardian”, „Commentary”, „Los Angeles Review of Books”.
Dorastała w Los Angeles, zaś wykształcenie zdobyła na Columbia University w Nowym Jorku – jednym z najbardziej prestiżowych uniwersytetów świata. Laureatka nagrody czasopisma „Moment” dla debiutujących pisarzy, a także finalistka plebiscytu Sami Rohr Prize for Jewish Literature. Elisa Albert otrzymała też wiele różnych stypendiów, między innymi z The Virginia Center for Creative Arts, Djerassi, Vermont Studio Center oraz z The Netherlands Institute for Advanced Studies. Wykłada w Columbia University w Nowym Jorku.

Dodatkowe informacje o książce „Od urodzenia”

Data wydania: 30 marca 2016
Cena: 34,90
ISBN: 978-83-65442-02-4
Dostępna również w formie e-booka