5 łatwych sposobów na pielęgnację stóp

Latem, gdy temperatura rośnie i nadchodzą cieplejsze dni, zaczyna się też sezon na odkryte buty – sandały i klapki. O stopy warto jednak dbać przez cały rok!

Kremy do stóp - ważny składnik pielęgnacji
5 łatwych sposobów na pielęgnację stóp. Foto Yuriy Maksymiv/shutterstock

Jak szybko i skutecznie zadbać o stopy? Zbawienne okażą się odpowiednie kosmetyczne preparaty do stóp.

Kremy do stóp – nieodzowny składnik całorocznej pielęgnacji

Skóra stóp u wielu osób ma tendencje do rogowacenia, łuszczenia staje się sucha i szorstka. Dotyczy to zwłaszcza obszaru na piętach, gdzie może nawet dochodzić do bolesnego pękania naskórka. Aby do tego nie dopuścić, należy regularnie pielęgnować stopy. Kremy do stóp powinny być używane przez cały rok. Nawilżają i odżywiają skórę, zatrzymują wodę w naskórku i zapobiegają jej utracie oraz wspomagają i przyspieszają regenerację zniszczonej skóry.

Peelingi – szybkie złuszczenie martwego naskórka

Bardzo ważne w utrzymaniu dobrej kondycji skóry jest również regularne wykonywanie peelingów – najlepiej 1-2 x w tygodniu. Szczególnie przydatne okażą się, gdy nie masz wiele czasu, a twoje stopy potrzebują natychmiastowej regeneracji. Peelingi mają za zadanie złuszczyć martwy naskórek, który narósł zwłaszcza na piętach. Jeśli jest go dużo, a pięty są twarde i bardzo szorstkie, wybierz peeling gruboziarnisty lub kwasowy o działaniu silnie złuszczającym.

Maska do stóp – bogactwo składników odżywczych

Maski mają konsystencję podobną jak krem, ale zawierają więcej składników aktywnych. Nakłada się je na pewien okres, określony przez producenta. Po nałożeniu preparatu trzeba założyć dołączone do kosmetyku specjalne skarpetki, które zabezpieczają kosmetyk przed starciem i umożliwiają lepsze wchłanianie go w skórę. Gdy czas minie, należy spłukać maskę pod bieżącą wodą, osuszyć stopy, a następnie wetrzeć w nie krem.

Tarka lub pumeks – mechaniczna pielęgnacja stóp

Pozwala szybko i skutecznie pozbyć się twardego, zrogowaciałego naskórka. Wykonuj zabieg delikatnie – nie trzyj zbyt mocno i na bieżąco kontroluj stan skóry, aby wraz z martwym naskórkiem nie zeskrobać zdrowego i żywego, który odsłoni się pod spodem! Zbyt inwazyjne ścieranie to najprostsza droga do bólu i podrażnień.

Kąpiel stóp – regeneracja dla zmęczonej skóry

Wymoczenie stóp w misce z wodą z dodatkiem soli pielęgnacyjnych pozwoli zmiękczyć i wygładzić naskórek. Złagodzi także obrzęki i ból oraz zadziała antybakteryjnie. To także świetny sposób na wieczorny relaks w domowym – zapewni uczucie świeżości i odprężenia.
Wszystkie wymienione produkty do pielęgnacji stóp znajdziesz w sklepie empik. com na stronie: https://www.empik.com/zdrowie-i-uroda/kosmetyki-i-pielegnacja/pielegnacja-stop,384305,s
Te 5 łatwych sposobów na pielęgnację stóp pomoże ci szybko zadbać o ich dobrą kondycję. Duże znaczenie ma także picie odpowiedniej ilości wody – najlepiej 2 litry dziennie. Skórę należy bowiem nawilżać nie tylko od zewnątrz także od środka.

Artykuł sponsorowany