5 potraw, które dostarczą Ci ostrrrych wrażeń

Lubisz pikantne dania? Kuchnia meksykańska, chińska czy indyjska nie mają przed tobą żadnych tajemnic? Sądzisz, że jadłeś naprawdę ostre potrawy? Nic bardziej mylnego. Istnieją specjały, które potrafią doprowadzić do płaczu nawet największych twardzieli. Sprawdź top of the top najostrzejszych potraw na świecie.

ostre dania
5 potraw, które dostarczą Ci ostrrrych wrażeń

1. Koktajl krewetkowy ze szczyptą ognia

Iście piekielne danie, które można zjeść tylko w stanie India (w USA). Potrawa w swoim składzie nie zawiera ani odrobiny papryczki chili. Zatem, skąd się bierze jego pikantny smak? Cały sekret tkwi w marynacie. Świeżo starty chrzan, w którym „leżakują” krewetki zanim trafią na stół, potrafi zdziałać cuda.

2. Potrawa z certyfikatem

Jesteś miłośnikiem dań typu curry? Cudownie, mamy dla ciebie doskonałą wiadomość – koniecznie musisz skosztować potrawy, która w swoim składzie ma aż 9 rodzajów ostrej papryki, w tym Bhut Jolokia (uznana za najostrzejszą papryczkę chili na ziemi). Lokale serwujące Phaal przyznają certyfikat tym śmiałkom, którzy zdołają zjeść danie w całości – jak dotąd niewielu osobom się to udało.

3. Papryczka z klimatem

Ci, którzy nie wyobrażają sobie ostrych potraw bez papryczki chili koniecznie powinni spróbować Neua Pad Prik. Czym wyróżnia się to danie? Otóż jest bardzo proste do przyrządzenia – kucharz do kawałków soczystej wołowiny dodaje szalotkę, czosnek i bazylię. Wszystko miesza w woku. Główny składnik, czyli ostre papryczki chili dodaje bez żadnych ograniczeń. Im więcej, tym lepiej.

4. Bardzo ostra wieprzowina

Indyjskie potrawy znajdują się w czołówce rankingu na najostrzejsze dania na świecie. Wieprzowina Vindaloo to potrawa, która sprawi, że sięgniecie po szklankę wody, a nawet dwie. Oryginalny przepis Portugalczyków, zawierał wieprzowinę marynowaną w winie, czosnku i pieprzu. Skąd więc ostrość dania? Bierze się ona z ogromnej ilości papryczki chili Bhut Jolokia, która jest dodawana do potrawy w trakcie jej przygotowywania.

5. Kurczak Buffalo

W Polsce również nie brakuje ostrych wrażeń. Na przykład w menu restauracji SUBWAY® znajduje się nowy sandwicz Kurczak Buffalo. Swoją ostrość zawdzięcza marynacie przygotowanej na bazie papryczek chili. Soczyste kawałki kurczaka, świeże warzywa i chrupiący chleb to doskonała kompozycja dla poszukiwaczy nowych doznań smakowych!