Jak prognozować trendy na podstawie istniejących wydarzeń?

marlena wool Wczorajszego wieczoru w VITKACu grupa młodych ludzi, zafascynowanych tematyką mody i designu, słuchała wykładu o prognozowaniu trendów. To niebanalne, lekko abstrakcyjne zjawisko powstawania trendów wyjaśniała słuchaczom Pani Marlena Woolford – dziennikarka, były manager jednej z największych platform trendowych na świecie  – Worth Global Style Network, założycielka własnej firmy analizującej trendy oraz promotorka młodych projektantów w UK.  Godzinny wykład przybliżył słuchaczy do odpowiedzi na pytanie jak prognozować trendy na podstawie istniejących wydarzeń.

 

Wyniki rozmów były zaskakujące. Uczestnicy konferencji podczas warsztatów stworzyli  ‘moodboardy’ będące prognozą trendów na sezon wiosna-lato 2017.

Na podstawie prac udało nam się wyłonić trzy dominujące nurty:  ‘FUTULASSIC’ (futurystyczna wizja mody i świata), ‘SPRINGS’ ( nurt nawołujący do natury w czystej postaci)  oraz ARCHINATURA ( połączenie natury z architekturą w wydaniu minimalistycznym).  Teraz z niecierpliwością czekamy  na rok 2017, by zweryfikować te prognozy, a Państwa zachęcamy do uczestnictwa w kolejnych wykładach  w ramach wydarzenia 5 Days 5 Ways. Straight to Fashion. organizowanych  przez Fashion Management Club.