7 Bieg Wegański już wkrótce!

W dniu 1 października 2017 r. (niedziela) o g. 10:00 na Bulwarach Wiślanych w Warszawie odbędzie się 7. edycja Biegu Wegańskiego „Łatwiej niż myślisz”. Organizatorem biegu jest Run Vegan.

Foto. Facebook

1. BIEG WEGAŃSKI & Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu

Pierwszy października to dla wegan i wegetarian data szczególna. Przypada na nią Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu, w Polsce obchodzony także dodatkowo jako Dzień Weganizmu. Bieg Wegański oraz towarzyszący aktywnościom sportowym – całodzienny Zabiegany Targ Wegański to oficjalna impreza, na której można i warto świętować ten wyjątkowy dzień. Trasa Biegu oraz Miasteczko Biegowe zlokalizowane zostaną na nowo otwartym odcinku Bulwarów Wiślanych czyli na Bulwarze gen. George’a Pattona. Bieg Wegański to pierwsza impreza biegowa zorganizowana w tym miejscu! Obchody święta są przygotowane razem z Partnerem całego projektu – Fundacją Ruch Międzynarodowy na Rzecz Zwierząt Viva!.

W ramach biegu odbędzie się:

  • Bieg główny na dystansie 5 km (w tym osobna kategoria OPEN „Bieg z psem”: kobiety i mężczyźni);
  • Bieg Dzieci. Dystanse wraz z przypisanymi im rocznikami, znajdują się na stronie z zapisami;
  • Rodzinny Bieg po Zdrowie, dystans: ok. 2km.

Bieg wegański dla dorosłych i dzieci – czy tylko dla wegan…?

W Biegu mogą wziąć udział wszyscy, niezależnie od wyborów etycznych i kulinarnych. Wystartuj i przekonaj się, że zgodnie z przewodnim motto wydarzenia, naprawdę jest „łatwiej niż myślisz” – przebiec 5 km i zaprzyjaźnić się z roślinną kuchnią, np. zjadając czekający na mecie posiłek regeneracyjny. Odbiór pakietów oraz rejestracja zawodników (pod warunkiem dostępności miejsc) odbędzie się w Biurze Zawodów ulokowanym na terenie Bulwaru Wegańskiego, (Pawilon nr 7 przy moście Śląsko-Dąbrowskim) w dniach 28, 29 i 30 września.

Wydarzenia towarzyszące

Zabiegany Targ Wegański

Spróbuj roślinnych smaków! Zabiegany Targ Wegański to przede wszystkim roślinna i zdrowa uczta dla podniebienia. Wegańskie makarony, pizze, falafele, zapiekanki, pierożki, desery, lody i koktajle – to przedsmak tego, co zaoferują wystawcy spośród roślinnych dań całego świata. Oprócz rozkoszy kulinarnych kupić będzie można także m.in. odzież, książki i akcesoria sportowe, a także wysłuchać bezpłatnych wykładów ekspertów na temat zdrowego odżywiania. Historia poprzednich edycji pokazuje, że wydarzenie to cieszy się zainteresowaniem całych rodzin, które podejmują wspólnie aktywności sportowe, biorą udział w animacjach, grach i zabawach zorganizowanych w ramach Targu, a także mają możliwość wypróbowania szerokiego wyboru potraw z menu wegańskiego. W maju, podczas 6. edycji, pobiegło z nami oraz odwiedziło Miasteczko Biegowe łącznie ponad 2,5 tysiąca osób. Wydarzeniu towarzyszyć będą ciekawe wykłady i panele dyskusyjne ambasadorów i ekspertów Biegu Wegańskiego. W programie m.in. prezentacja Mikołaja Golachowskiego – biologa, przewodnika arktycznego i autora książek. Dokładny harmonogram wydarzenia pojawi się na stronie i na profilu FB w późniejszym terminie.Warto w tym dniu odwiedzić Bulwary nad Wisłą, szczególnie, że każdy z Pawilonów przygotuje przynajmniej jedno danie w wersji wegańskiej.

Warsztat SLOW JOGGING

Przed biegiem głównym na dystansie na 5 km profesjonalny trener poprowadzi instruktaż slow-joggingu, na który zapraszamy osoby mniej doświadczone w tej dyscyplinie.

Bieg z psem & wsparcie dla bezdomnych zwierząt

Tradycyjnie pomysłodawcy Biegu zachęcają do Biegu z psem, czy to z pupilem własnym czy też z mieszkańcem zaprzyjaźnionego Schroniska na Paluchu. Kilkoro uczestników poprzedniej edycji zdecydowało się na adopcję czworonogów, które startowały w Biegu. W ten sposób dom znalazł np. Kochaś, z którym pobiegła ambasadorka Biegu – aktorka Paulina Holtz. Podobnie jak w ubiegłych latach, z każdego opłaconego pakietu startowego biegu na 5 km 5 zł trafi także na rzecz Schroniska w Korabiewicach, którym opiekuje się Fundacja Viva! Cegiełkę Biegu Wegańskiego na rzecz Schroniska w Korabiewicach mogą zakupić online wszyscy, nie tylko jego zarejestrowani uczestnicy. Tym razem zbieramy na koszty jednego dnia funkcjonowania schroniska, które wynoszą blisko 3000 zł.