A Ty jak dbasz o świeżość w swojej lodówce?

W jaki sposób dbać o lodówkę żeby służyła jak najdłużej? Jak często trzeba ją myć i rozmrażać, a na co zwrócić uwagę przy jej czyszczeniu, by nasze jedzenie pozostało świeże na dłużej? Na rynku dostępne są zaawansowane technologie, dzięki którym codzienne użytkowanie lodówki stało się proste i przyjazne – co powinniśmy o nich wiedzieć?

Hand opening freezer door
A Ty jak dbasz o świeżość w swojej lodówce?

Dlaczego czystość w lodówce jest taka ważna?

Lodówki są odbiciem stylu życia i mówią o nas wszystko. Gdyby ktoś zrobił zdjęcie wnętrza lodówki i opublikował je na jednym z portali społecznościowych, to właśnie to zdjęcie mówiłoby o nas bardzo wiele: nie tylko co jemy, ale także jakie smaki lubimy, jakie wyznajemy wartości, z kim żyjemy. Po otworzeniu swojej lodówki przed kimś nie ma się już żadnych sekretów! Dlatego warto zadbać nie tylko o jakość jedzenia, ale także o czystość naszej chłodziarki.

Jak zadbać o lodówkę?

Rozpoczynając porządki w lodówce warto zacząć od wyrzucenia żywności, której termin ważności dobiegł końca lub takiej, która się zepsuła. Całą resztę należy umieścić w chłodnym miejscu do czasu aż skończymy sprzątanie. Każdy element lodówki trzeba wyjąć i osobno umyć. Pomocne w tym mogą okazać się profesjonalne środki czystości takie jak np. spray do lodówek marki Wpro. Pozwala pozbyć się bakterii z lodówki (należy pamiętać, że sama temperatura w chłodziarce nie zagwarantuje ich braku) oraz zapobiega powstawaniu kolejnych. Co więcej, usuwa resztki żywności i plamy pozostawiając naszą chłodziarkę czystą i pachnącą. Istotne jest to, że można go używać do czyszczenia zarówno wewnętrznych jak i zewnętrznych powierzchni lodówki.

Jak często myć lodówkę?

Generalnych porządków w lodówce nie trzeba robić co tydzień. Wystarczy na co dzień o nią dbać – przede wszystkim pilnować regularnego wyrzucania zepsutej żywności, która sprzyja rozprzestrzenianiu się bakterii. Robiąc zakupy warto zastanowić się czy na pewno wszystkie produkty, które kupujemy są nam potrzebne. Umieszczając żywność w lodówce należy pamiętać o zasadzie First-in First-out – czyli pierwsze weszło i pierwsze wyszło. Oznacza to, że w pierwszej kolejności wykorzystujemy produkty, które mają najkrótszy termin przydatności do spożycia, aby mieć pewność, że dany produkt nie ulegnie zepsuciu. Dodatkowo lodówki z systemem Supreme No Frost marki Whirlpool nie wymagają rozmrażania, a zastosowane w nich technologie sprawiają, że żywność na dłużej zachowuje swój kolor, smak i zapach, a także właściwości odżywcze. Dłuższą świeżość jedzenia gwarantuje też pochłaniacz zapachów Fresh Box Wpro, który pochłania etylen odpowiadający za przyspieszone dojrzewanie owoców i warzyw i skutecznie działa aż przez 3 miesiące.