Premiera nowych gadżetów Apple’a! Jak wygląda iPhone 6s?

Fani gadżetów długo czekali na ten moment. W środowy wieczór jedna z najsilniejszych technologicznie i finansowo marek zaprezentowała nowy sprzęt. Apple zaskoczyło odświeżonym designem, a także innowacyjnymi funkcjonalnościami. Na co tym razem postawili twórcy przenośnych urządzeń?

Premiera nowych gadżetów Apple'a! Jak wygląda iPhone 6s? Apple.com
Premiera nowych gadżetów Apple’a! Jak wygląda iPhone 6s? Apple.com

– Żaden produkt nie jest tak innowacyjny jak iPhone – prezes potęgi technologicznej Tim Cook nie krył zachwytu nad premierowymi urządzeniami. Nowa generacja iPhone’a to nie tylko kolorystyka różowego złota. To także technologia 3D Touch oraz ulepszony aparat – matryca została powiększona z 8 do 12 megapikseli. A funkcja Live Photo umożliwia robienie zdjęcia wraz z kilkusekundową animacją wideo i dźwięku.

Do ostatniej chwili nie było wiadomo jak firma nazwie najnowsze iPhony. iPhone’a 6s oraz iPhone’a 6s Plus to gratka dla wszystkich fanów Apple’a. Na czym polega zastosowanie technologii 3D Touch? Od tej pory interakcja z iPhonem będzie opierała się na wyczuwaniu różnego nacisku na dotykowy ekran, co przełoży się na wyświetlane menu. Poza tym np. przy otwieraniu linku z wiadomości tekstowej nie będzie osobnego przekierowania do przeglądarki internetowej. Nowy iPhone w pierwszych sklepach pojawi się 25 września. Model iPhone 6s to wydatek rzędu 199 – 399 dolarów, a iPhone’a 6s Plus to koszt od 299 do 499 dolarów. Wszystko zależy od wielkości pamięci.

Miłośników nowych technologii zadziwił iPad Pro. Duży ekran, perfekcyjna ostrość obrazu (12,9 cali i 5,6 mln pikseli), 4 głośniki i 10 godzin bez ładowania, to tylko niektóre jego atuty.
Światowa potęga zademonstrowała także nowy model Apple TV, który wyróżnia panel dotykowy na pilocie oraz możliwość sterowania za pomocą głosu. Nowinek technologicznych nie ma końca. Wydając polecenia będziemy mogli wybrać film, poprosić o przewinięcie, czy wyszukanie konkretnej sceny. To jeszcze nie wszystko. Apple TV będzie wyposażony w aplikację do robienia zakupów!

Premiera nowych gadżetów Apple'a! Jak wygląda iPhone 6s? Apple.com
Premiera nowych gadżetów Apple’a! Jak wygląda iPhone 6s? Apple.com

Apetyt rośnie w miarę jedzenia
Niespełna 23 lata temu wysłano pierwszą wiadomość sms. W ostatnich latach przenośne urządzenia stały się nieodłącznym elementem naszego życia. Apple, niekwestionowana potęga technologiczna, kształtuje współczesną rzeczywistość, wyznacza ogólnoświatowe trendy, zmieniając codzienne nawyki milionów ludzi. Co czeka nas w ciągu kolejnych dekad? Trudno przewidzieć. Jedno jest pewne. Pokolenie Y (cyfrowe) rośnie w siłę, co bez wątpienia stanowi motor napędowy dla twórców innowacyjnych rozwiązań.

https://youtu.be/cSTEB8cdQwo