Adam Dzierżek „Na białym koniu”

Już 25 października nowa powieść Adama Dzierżka, zatytułowana „Na białym koniu”, trafi na półki księgarń dzięki wydawnictwu Initium. To intrygujący thriller psychologiczny z elementami gore, który zaprowadzi czytelników w gęstą atmosferę zagrożenia, gdzie granice moralności się zacierać będą, a psychika pogrąży się w nieludzkim szaleństwie.

Adam Dzierżek „Na białym koniu”

W środku tej literackiej opowieści, Karol walczy o przetrwanie, zmuszony do konfrontacji z mrocznymi siłami. Walka ta toczy się dosłownie, gdy przemyślana intryga ojca przyjaciółki stawia go w obliczu bestialskiego oprawcy. Momenty szaleńczego starcia zyskują realistyczną formę, kiedy świńska maska i ciało, oblane krwią, stanowią groteskową scenę walki.

Historia, która rozgrywa się w pozornie spokojnym świecie, zamienia się w przerażający koszmar. Prośba ojca przyjaciółki o odnalezienie córki sprawia, że Karol musi zanurzyć się w mrocznym świecie internetu, związany z tajemniczym filmem, w którym zaginiona dziewczyna odgrywa kluczową rolę.

Biogram

Adam Dzierżek – urodzony w 1993 roku w Gołdapi; zawodowo związany z branżą bezpieczeństwa i ochrony. Pasjonat literatury kryminalnej, a w szczególności szeroko pojętego nurtu Noir. Jako pisarz zadebiutował w 2022 roku powieścią „Nieco bliżej piekła” – wyjątkowo intensywnym i mocnym kryminałem, pełnym zaskakujących zwrotów akcji, który czytało się jednym tchem. Na początku 2023 autor oddał w ręce czytelników powieść pt. „Padlina” – trzymający w napięciu i stawiający bohaterów przed wyzwaniami, w których nie ma dobrych decyzji, thriller, który zabrał czytelników w szaleńczą ucieczkę przed przeznaczeniem. Pod koniec lipca do księgarń trafiło „Spóźnione pożegnanie”, które zabrało czytelników w emocjonującą podróż po najciemniejszych zakamarkach ludzkiego umysłu.